Срамно е Зидан да зборува така за Бејл! - Слободен печат

Срамно е Зидан да зборува така за Бејл!

После загубениот натпревар во рамките од Интернационалниот Куп на шампионите од Баерн Минхен, францускиот тренер Зидан изјави дека очекува Бејл да си замине наскоро.

Велшкиот интернационалец има договор со Реал Мадрид до 2022 година и сѐ уште нема заинтересирани за неговиот потпис.

– Срамно е Зидан да зборува на овој начин на некој што му даде толку многу на Реал, и ако Герет замине, ќе биде затоа што е во негов интерес, а тоа нема да биде затоа што тоа го сака Зидан – вели Барнет.

Бејл ја освои ЛШ четири пати со „кралевите“, а минатата година постигна фантастичен гол во финалето против Ливерпул.

Агентот на Бејл изјави дека нема ништо конкретно во однос на понудите за неговиот клиент. Претходно ова лето, Барнет коментираше дека Велшанецот бил подготвен да води битка со Зидан за неговото место во Мадрид.

Прочитајте и...  Заработуваат на трагедијата, влезници за дербито и над 1000 долари! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Заработуваат на трагедијата, влезници за дербито и над 1000 долари! (ФОТО)

Слободен печат

Милан ќе му оддаде почит на Коби Брајант! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ливерпул „немаше“ среќа, Руни против Манчестер јунајтед! (ФОТО)

Слободен печат

Успешни прегледите, Интер ќе го промовира Ериксен! (ФОТО)

Слободен печат

Коланџело: Коби Брајант во „Куќата на славните“!

Слободен печат

Димитриевски го продолжи договорот со Рајо Ваљекано! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

nine + 20 =

Прочитај повеќе

Играчите на Барселона не му „веруваат“ на Сетиен!?

Слободен печат

Денот кога Коби Брајант постигна 81 поен! (ВИДЕО)

Слободен печат

Би-Би-Си се посрамоти: Наместо Брајант го „погреба“ Леброн Џејмс

Слободен печат

Хрватските ракометари пречекани од 10.000 навивачи во Загреб (ВИДЕО)

Слободен печат

МЗТ Скопје си донесе центар на Турција

Слободен печат

Надал посилен од Кирјос за 12. четвртфинале на Австралија Опен.

Слободен печат