Tag : герет бејл

Спорт Фудбал

Герет Бејл покажа дека е талентиран и за голф! (ВИДЕО)

Слободен печат
Поради пандемијата скоро во цела Европа нема фудбал, и сеуште не е познато кога ќе продолжат првенствата. Голем број на спортисти го поминуваат времето во...
Спорт Фудбал

Зидан ја предаде листата за отстрел, седум фудбалери си заминуваат од Реал

Слободен печат
Иако спортот и посебно фудбалот во моментов не се во центарот на вниманието поради пандемијата на коронавирусот, но тоа не значи дека најголемите екипи мируваат,...
Спорт Фудбал

Бејл повторно ги налути навивачите на Реал Мадрид

Слободен печат
Реал Мадрид го заврши настапот во Кралскиот куп уште во четвртфиналето откако на својот „Бернабеу“ загуби од Реал Сосиедад со 3:4. Како што информира „АС“,...
Спорт Фудбал

Агентот потврди: Бејл до крајот на договорот во Реал Мадрид!

Слободен печат
На крајот од преодниот рок англиските медиуми ја информираа јавноста дека Герет Бејл е блиску до враќање во редовите на Тотенхем. Тоа не се случи,...
Спорт Фудбал

Леви џабе леташе за Мадрид, ништо од сензационалниот транфер на Бејл

Слободен печат
Претседателот на Тотенхем, Даниел Леви, утрово одлета за Мадрид надевајќи се дека ќе успее да ја реализира трансфер-бомбата во последниот ден од зимскиот преоден рок....
Спорт Фудбал

Зашто најдобриот фудбалер на светот да оди на позајмица?

Слободен печат
Иако минатото лето се шпекулираше дека Герет Бејл ќе си замине од Реал Мадрид, се споменуваше трансфер во Кина, а дури и тренерот Зинедин Зидан...
Спорт Фудбал

Таен состанок во Мадрид, на Реал му е понудена размена тешка 300 милиони евра

Слободен печат
Во Мадрид вчера е одржан состано помеѓу шефовите на Реал Мадрид и на Тотенхем, јавуваат шпанските медиуми. Состанокот требаше да биде таен, но новинарите успеаја...
Спорт Фудбал

Агентот Барнет: Бејл нема да го напушти Реал Мадрид!

Слободен печат
Герет Бејл не е заинтересиран за американската МЛС и многу малку е веројатно дека тој ќе го напушти Реал Мадрид. Неговиот агент Џонатан Барнет негира...
Спорт Фудбал

Мурињо со новогодишно изненадување за навивачите на Тотенхем! (ФОТО)

Слободен печат
Според информациите од Англија, велшкиот интернационалец би можел да се врати во Лондон, бидејќи менаџерот на Тотенхем, Жозе Мурињо во јануари сака да го засили...
Спорт Фудбал

Фановите „беснеат“ кон Бејл, на тренингот игра голф, Зидан веднаш реагира! (ВИДЕО)

Слободен печат
Велшкиот интернационалец заигра голф на најновиот тренинг на „кралевите“, а тоа веднаш го снимија камерите. Герет Бејл на тој начин потсети на своите претходно изјави...