Спировски со гол дебитираше за Мариупол

стефан спировски
фото: EPA-EFE/ATEF SAFADI

Македонскиот репрезентативец имаше одлично деби за новиот тим Мариупол во украинскиот шампионат, постигнувајќи го првиот гол на натпреварот против Олександрија.

Спировски го отвори резултатот во 25 минута, но на крајот славеше домашниот тим со 2:1.

Олександрија прво во 35 минута израмни на 1:1 преку голот на Третјаков од пенал, а потоа во 86 минута Козушко направи комплетен пресврт и му донесе триумф на домашниот тим.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот