Специјалист за одбрана, Вардар не може без Бразилец!?

Рускиот десен бек, Дмитри Кисељев го напушти Вардар, а на новиот тренер Писонеро потребен му е нов играч кој ќе го пополни тоа место.

Можно е изборот да биде паднат на Хозе Толедо (25) кој доаѓа од Бразил кој освен во нападот, може да ја зацврсти и одбраната.

EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Воедно би можел и да претендира за главниот дефанзивец на тимот. Секако една добра опција за партнер на Даинис Криштопанс, Бразилец пред Висла играше една сезона и во Шпанија за Грањолерс.

Висок 193 сантиметри, специјалист за играта во одбрана, што ќе биде секако можност за уште поцврста игра пред голот. Минатата сезона во елитното европско натпреварување на ЛШ за полската екипа реализираше 41 погодок.

Претходно Вардар ги ангажираше летонскиот голман Артурс Кугис, и двајцата руски репрезентативци, централниот бек Павел Атман и пивотот Сергеј Горпишин. А и Скубе воедно го продолжи договорот со „црвено-црните“.

Прочитајте и...  НБА: Нема одење во Орландо без три негативни теста на коронавирус

И натаму се шпекулира околу триото на Металирг, Димитар Димитриоски, Мартин Серафимов и Филип Арсеновски, како и за Филип Талески кој до сега ги бранеше боите на Рајн Некар Левен.

Прочитај повеќе

Шампионската од Вимблдон порача: Ѓоковиќ само сакаше да помогне

Слободен печат

Гвардиола: Манчестер сити ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

НБА: Нема одење во Орландо без три негативни теста на коронавирус

Слободен печат

Ливерпул ги распродаде дресовите, спонзорот одби да обезбеди нови

Слободен печат

Милан со шампионска „услуга“ за Јувентус! (ВИДЕО)

Слободен печат

Баерн го освои и Купот на Германија (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Арсенал ја забележа и третата победа во низа! (ВИДЕО)

Слободен печат

Кокошков и официјално тренер на Фенербахче

Слободен печат

После 43 обиди, Роналдо конечно реализираше од слободен удар! (ВИДЕО)

Слободен печат

Манчестер јунајтед стана „гол-машина“ во Премиер лигата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Буфон е новиот рекордер во италијанската Серија А

Слободен печат

Ф1: Ботас на пол позиција во Австрија

Слободен печат