Вардар го„ врза“ Скубе до 2022 година

Сташ Скубе беше еден од најдобрите ракометари на Вардар кога беше најпотребно, на завршниот турнир во Келн каде „црвено-црните“ по втор пат ја освоија шампионската титула. Наградата за добрите резултати дојде со новиот договор со кој Скубе и во наредните три сезони ќе го носи дресот на Вардар.

– Задоволни сме што Сташ Скубе останува со нас и во наредните сезони. Со продолжувањето на соработката сигурни сме дека ќе бидеме уште подобри, а тој ќе продолжи да биде еден од лидерите во тимот. Вардар го задржува костурот на тимот и сериозно се подготвува за предизвиците во сезоната 2019/2020 –изјави Давор Стојаноски, извршниот директор на Вардар.

Словенецот во Лигата на шампионите постигна 59 гола, а во СЕХА-лигата 44 пати се запиша во листата на стрелците. Во финалето на СЕХА лигата против Загреб постигна пет голови, додека вна финалниот натпревар во Келн, против Веспрем, три пати се запиша во листата на стрелци.

Прочитајте и...  ВАР технологијата во Шпанија не реагира против Реал: Може пенал за „кралевите“, а не може за Атлетик

Прочитај повеќе

„УС Опен“ мора да биде откажан!?

Слободен печат

Тоа би било светски „бум“: Роналдо и Меси во ист тим!?

Слободен печат

Конечниот план на „кралевите“ за преодниот рок!

Слободен печат

Родригез може да го напушти Реал за 25 милиони евра

Слободен печат

Тајсон не престанува да изненадува: Вежба на плажа и е во неверојатна форма (ВИДЕО)

Слободен печат

Зидан е лут на медиумите: Судиите постојано ни помагаат? Уморен сум од тоа…

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Македонската пресметка без победник, Пандев стрелаше за реми на Џенова

Слободен печат

Сезоната во НБА нема да се доигра

Слободен печат

Ливерпул брзо се опорави од дебаклот против Сити

Слободен печат

Шокантна вест од Русија: Млад голман на тренинг бил удрен од гром

Слободен печат

На Барселона ништо не и оди од рака, Најки им испорачал фалц дресови

Слободен печат

Хамилтон ја прифати казната за инцидентот

Слободен печат