Tag : Сташ Скубе

Ракомет Спорт

Скубе: Ќе биде чудно да се игра против моите пријатели од Вардар!

Слободен печат
Годинава и Сташ Скубе го напушти Вардар 1961 и одлучи кариерата да ја продолжи во редовите на белорускиот клуб Мешков Брест. Судбината сакаше уште во...
Ракомет Спорт

Ништо од трансферот на Санталов во Вардар

Слободен печат
Иако долго време се најавуваше неговото доаѓање, а истото го очекуваше и тренерот на „црвено-црните“ Стевче Алушовски, Русинот нема да направи трансфер во македонскиот и...
Ракомет Спорт

Вардар експресно ја најде замената за Скубе во португалски репрезентативец

Слободен печат
Новата управата на актуелниот европски шампион Вардар, која е предводена од Михајло Михајловски, интензивно се подготвува за наредната сезона и се чини дека „црвено-црните“ ќе...
Ракомет Спорт

Официјално: Сташ Скубе ќе го напушти Вардар! (ФОТО)

Слободен печат
Денеска плејмејкерот на својот Инстаграм профил потврди дека ова лето ќе го напушти актуелниот европски ракометен шампион Вардар. Словенецот, кој беше една од клучните алки...
Ракомет Спорт

Самсоненко повеќе нема да биде во Вардар

Слободен печат
Ракометарите на Вардар минатата година направија неверојатен успех, по втор пат триумфираа во Лигата на шампионите иако клубот беше во финансиски проблеми и тие играа...
Ракомет Спорт

Скубе: Нема да плачеме поради проблемите со кои се соочуваме

Слободен печат
Ракометарите на Вардар ги очекува најважниот дел од ракометната сезона. По оваа пауза поради коронавирусот, играчите на Европскиот шампион ќе ги имаат завршните дуели со...
Ракомет Спорт

ЛШ: Дибиров со најдобриот гол, Скубе во тимот на колото! (ВИДЕО)

Слободен печат
Изминатиот викенд Вардар успеа со победата над Мотор Запорожје и официјално да го обезбеди пласманот во осминафиналето во ракометната Лига на шампионите. Македонскиот и европски...
Ракомет Спорт

УЖИВАЈТЕ: Скубе – Дибиров, спектакуларна комбинација со фантастичен финиш! (ВИДЕО)

Слободен печат
Без сомнение се очекува овој потег можеби и да се најде меѓу најдобрите пет на колото, по подолго време Вардар повторно на ЕХФ тв изборите…...
Ракомет Спорт

СЕХА: Вардар драстично „ослабен“ за кинескиот тест!

Слободен печат
Во вторник „црвено-црните“ ќе гостуваат кај дебитантот во регионалното натпреварување, кинеската екипа на Пекинг СУ во Загреб (Хрватска). Тоa ќе биде последна „контрола“ пред дуелот...
Ракомет Спорт

Скубе во идеалниот тим на колото во ЛШ! (ВИДЕО)

Слободен печат
Најдобриот поединец на дуелот во Монпелје и најдобар стрелец во тимот на европскиот шампион, Сташ Скубе, заслужено и очекувано се најде во изборот на најдобрите...