• Сташ Скубе

Е. Пелистер го брка својот прв „Фајнал-фор“ турнир во СЕХА лигата

„Традиционалниот“ учесник на Ф4 турнирот во СЕХА лигата, Мешков Брест ја има фаворитската улога денеска во Битола (20.15 часот) против Е. Пелистер во првиот натпревар од четвртфиналето. Играчите на битолскиот клуб предводени од Жељко Бабиќ го бркаат своето прво учество на „Фајнал-фор“ завршниците во регионалното натпреварување. Од редовите на Е. Пелистер се свесни за големиот …

Е. Пелистер го брка својот прв „Фајнал-фор“ турнир во СЕХА лигата Read More »