Вардар експресно ја најде замената за Скубе во португалски репрезентативец

Новата управата на актуелниот европски шампион Вардар, која е предводена од Михајло Михајловски, интензивно се подготвува за наредната сезона и се чини дека „црвено-црните“ ќе имаат респектабилен состав иако си заминаа неколку клучни ракометари.

Вардарци го донесоа првото засилување за бековските позиции, и тоа замена за одличниот Словенец Сташ Скубе, станува збор за 22-годишниот португалски репрезентативец Мигел Мартинс Соареш.

Според информациите, сите детали се договорени и се очекува Соареш во најскоро време да пристигне во Скопје.

Соареш беше дел од португалската репрезентација на ЕП 2020 година каде беа едни од најпријатните изненадувања, притоа успеаја да ја елиминираат силната Франција во групната фаза, а младиот ркаометар постигна 19 гола и имаше дури 25 асистенции.

Прочитајте и...  Паника во Барселона, до крајот на сезоната без Меси?

Во текот на вчерашниот ден Вардар го договори и францускит голман Робин Кантегрел, а нови договори потпишаа и стандардните Тимур Дибиров, Стојанче Стоилов, Иван Чупиќ, Кристијан Дисингер и Глеб Калараш.

Прочитај повеќе

Како изгледа комплескот во Дизниленд каде ќе се игра завршницата во НБА лигата (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Заменик капитенот на Вардар и објасни на ФФМ зашто „црвено-црните“ треба да ја добијат титулата

Слободен печат

Васоски: Сакам да им ја честитам титулата на моите фудбалери, повеќе од заслужена

Слободен печат

Хорват: Мило ми е што доаѓам во Скопје и средина која е препознатлива во Европа

Слободен печат

Бордот на НБА одлучи: Сезоната продолжува во Орландо и тоа само со 22 екипи

Слободен печат

Трансфер бомба: Вернер наместо во Ливерпул оди во Челси

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

МЗТ Скопје на чекор до АБА Лига: Приморска не доби лиценца во Словенија

Слободен печат

Паника во Барселона, до крајот на сезоната без Меси?

Слободен печат

Екстра засилување за Металург, хрватското легендарно крило Хорват доаѓа во Автокоманда

Слободен печат

Го смени името и ги запали социјалните мрежи , од Мекдоналд стана Бургер кинг

Слободен печат

„Комити“ реагираат: Овие момци заслужија титула

Слободен печат

Роналдо ги шокира докторите на Јувентус, се врати посилен од карантинот

Слободен печат