Со Пандев и Стојановски го напаѓаме Израел! (ФОТО)

Селекторот Игор Ангеловски ги одреди првите 11 кои ќе стартуваат вечерва во последниот квалификациски натпревар за ЕП 2020 против Израел (20.45 часот) на Националната арена „Тодор Проески“ – Скопје.

Влатко Стојановски кој на најдобар начин се претстави во минатиот меч во Виена против Австрија постигнувајќи го првиот гол за националната селекција, овојпат добива комплетна поддршка од селекторот почнувајќи од првата минута.

Покрај фудбалерот на францускиот клуб Ним, во нападот се враќа искусниот Горан Пандев кој ја има капитенската улога.

Повратници во стартниот состав се Муслиу и Николов, а уште една шанса добива младиот Костадинов.

Стартниот состав на Македонија за дуелот против Израел: Димитриевски, Ристевски, Муслиу, Костадинов, Пандев, Ристовски, Д. Велкоски, Николов, Барди, Стојановски, Елмас.

Прочитајте и...  Велшанецот блескаше за „кралевите“, неверојатни бројки на Бејл! (ВИДЕО)

На резервната клупа се наоѓаат: Илиев, Шишковски, Тошевски, Зајков, Аврамовски, Ѓорѓев, К. Велкоски, Несторовски.

Прочитај повеќе

Кулушевски ја најави победата на Јуве, успешно деби и за Пирло! (ВИДЕО)

Слободен печат

АТП Мастерс: Шварцман за титулата против Ѓоковиќ во Рим

Слободен печат

Паратичи потврди: Нема договор со Суарез, не е само Џеко опција!

Слободен печат

Џумхур разочаран: Не можам да играм на „Ролан Гарос“ поради тренерот!

Слободен печат

РК Охрид: Еден ракометар и член на клубот позитивни на Ковид-19

Слободен печат

Ливерпул шампионски на „Стемфорд бриџ“, Мане го урна Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Браво Иџе: „Летечкиот Македонец“ триумфираше на трката во Италија! (ФОТО)

Слободен печат

ММА тренер со нож ги тера борците да се движат околу кафезот! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Ти си неверојатен“: Ѓоковиќ лут кон судијата поради спорна одлука! (ВИДЕО)

Слободен печат

1МФЛ: Седум гола на Чаир, среќен финишот за Шкупи и Борец!

Слободен печат

Ѓоковиќ ќе игра за петтата титула во Рим

Слободен печат

Прва победа за Вињалес сезонава во Мото ГП шампионатот

Слободен печат