Со една реченица го ЗАПАЛИ ТВИТЕР: Наполнив 46 години и сакам ТЕТОВАЖА, но маж ми МИ СЕ ЗАКАНИ!

Велат дека во животот никогаш не е доцна да бидете она што сакате да бидете или да го направите она што сакате.

Можеби некои нема да се согласат со вашите одлуки и желби, но како што велат – мој живот, моја работа.

Твитер корисничка која се потпишува како „Zoya“, објавила симпатичен статус кој наишол на различни реакции, како од нејзините пријателки, така и од нејзиното семејство.

Имено, кога таа наполнила 46 години одлучила да се тетовира.

„Наполнив 46 и решив да се тетовирам. Ќерките се воодушевени, мајка ми се крсти, сестра ми и зет ми ме зезаат, а сопругот вели дека повеќе нема да спие со мене во ист кревет ако се осудам на такво нешто. Па зошто не го кажа тоа пред 10 години, да си ја одморам душата. Утре ќе се јавам да закажам.“

Коментарите под објавата биле поделени. Едни мислат дека тетоважата ѝ е лош потег доколку поради тоа го загуби сопругот, а други кои исто како неа се во зрели години, одлучиле да се осудат да ја направат првата тетоважа.

Прочитајте и...  Направете сами: Цветни миризби во Вашиот дом

Каков е вашиот став?

Прочитај повеќе

Јована Јоксимовиќ се повлекува од тв-екраните… (ФОТО)

Васко Спасоски

Ефтин и безбеден лек против шеќерната болест е новото оружје против коронавирусот? (ФОТО)

Васко Спасоски

Нова војна помеѓу Џорџ Клуни и Бред Пит: Се скарале поради колешка, причината е бизарна! (ФОТО)

Васко Спасоски

Направете сами: Цветни миризби во Вашиот дом

Слободен печат

Раперот Раста може да лежи во затвор од 3 до 12 години поради оваа фотографија! (ФОТО)

Васко Спасоски

Патики, платформи, потпетици… Како обувките го менуваат изгледот на вашиот ЗАДНИК?

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Како во старите добри времиња: Анџелина Џоли, Бред Пит и децата во шопинг! (ФОТО)

Васко Спасоски

Како да се организирате за на патување? Список на предмети што ви требаат за на одмор

Слободен Печат

Ви испраќа топли поздрави: Лила Филиповска е првата наша јавна личност која замина на море! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Избегнете труење: Кое месо колку време може да стои во фрижидер и замрзнувач?

Слободен печат

Накова демантира дека има коронавирус и дека била уаспена поради непочитување на мерките! (ФОТО)

Васко Спасоски

Поранешниот готвач на принцезата Дајана откри кое ѝ било омилено јадње

Слободен печат