-2 C
Скопје

Tag : тетоважа

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Никогаш не е доцна: Мадона се пофали со својата прва тетоважа во седмата деценија од животот

Слободен Печат
Кралицата на поп-музиката, Мадона на Инстаграм се пофали со својата прва тетоважа која им ја посвети на своите деца, чии иницијали ги истетовира на зглобот....
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Тамара Тодевска стави нова тетоважа, овојпат не е стих од химната…

Ирена Трајкова
Многу очигледно е дека нашата позната пејачка Тамара Тодевска се „навлече“ на тетовирање. Само пред неколку недели, таа беше тема број еден во нашата земја, откако...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО| И Мелита Ракичевиќ се истетовира: Една од тетоважите ги носи нејзините иницијали

Слободен Печат
Нашата позната јавна личност и некогашна водителка, а сега активна инфлуенсерка Мелита Ракичевиќ реши да го украси своето тело со две тетоважи – одеднаш. На...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Несекојдневен потег: Панчо од ДНК ги истетовира презимињата на фудбалерите кои не однесоа на ЕП!

Слободен Печат
Познатиот музичар и диџеј Панчо од дуото ДНК уште еднаш на несекојдневен начин покажа колку му значи историскиот пласман на нашата фудбалска репрезентација на ЕП...
Живот Магазин Магазин слајдер

Тетоважа преку бенка: Дали треба да се загрижите?

Слободен печат
Кога планираме да направиме тетоважа, дали размислуваме за промените на кожата? Истражувањата покажале дека дошло до значителен пораст на бројот на рак на кожата –...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Тијана тетоважата ја направила скришно на 18 години, а сега реши да ја смени: Погледнете како изгледа

Слободен Печат
Пејачката Тијана Дапчевиќ им раскажа на своите следбеници на Инстаграм како изгледа тетоважата на нејзиното рамо која првично ја направила на свои 18 години. –...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Тамара си стои на зборот: Го истетовира делот од химната што не го испеа

Слободен Печат
Пејачката Тамара Тодевска (35) по нејзиното гостување во емисијата „Бекстејџ“ го исполни ветувањето. Денес на својот Инстаграм профил, Тодевска објави фотографија од нејзината нова тетоважа...
Забава Магазин Магазин слајдер

Стручњаците открија на кои делови од телото најмногу и најмалку боли тетовирањето!

Слободен Печат
Доколку размислувате за вашата прва тетоважа, веројатно истражувате сè што треба да знаете за самиот процес на тетовирање. Покрај изборот на видот и големината на...
Забава Магазин Магазин слајдер

Погледнете ја тетоважата на овој артист, која е неверојатна оптичка илузија! (ФОТО)

Слободен Печат
Мајсторот за тетоважи решил да истетовира досега невидена тетоважа на неговиот пријател Рајан. Тој направил оптичка илузија на главата која изгледа како дупка. Уметникот за...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Девојка го истетовира ликот на актерот Mилош Биковиќ на нејзиниот задник (ФОТО)

Слободен Печат
Српските медиуми, но и самиот актер Милош Биковиќ, објавија дека една обожавателка го истетовирала неговиот лик на својот задник. Актерот изненаден од овој невообичаен гест...