1 C
Скопје

Славниот актер кој боледува од тешка болест покажа како изгледа лекувањето во болница

Актерот Џеф Бриџис откри неодамна на социјалните мрежи дека му е дијагностициран лимфом, а сега се јави од болница.

„Сакам да им се заблагодарам на сите кои ми се јавивте во ова време. Добро е чувството да добиете толку добри желби и љубов“, напиша покрај фотографијата на која позира во болничка пижама покрај сталакот за лекови кои ги прима преку инфузија.

Бројни фанови во коментарите му посакаа брзо закрепнување, а многумина ја споделија и својата борба со тешката болест.

Прочитајте и...  Потрошила 60.000 евра на пластични операции: Жените велат дека им ги „крадам“ сопрузите

Џеф додаде дека ќе продолжи да ги известува пријателите за својата состојба.

Лимфомот е најчест облик на рак на лимфното ткиво, кое има голема улога во заштитата од инфекции бидејќи е составен дел од одбрабениот систем на организмот.

Поврзани вести

Германски научници откриле радарска технологија која може да предвиди мозочен или срцев удар

Слободен Печат

ФОТО | „Што си се омажила ако знаеш дека тепа?“: Герила низ Скопје – #ШтоПравиМВР?

Ирена Трајкова

Дејвид Фостер и неговата сопруга Кетрин Мекфи станаа родители

Слободен Печат

ФОТО: Палома Фејт првите денови од мајчинството ги поминува во агонија

Слободен Печат

Потрошила 60.000 евра на пластични операции: Жените велат дека им ги „крадам“ сопрузите

Слободен печат

Брус Спрингстин доби казна за консумирање алкохол во национален парк

Слободен Печат

Остави Коментар