Славен, згоден, богат и верен: Бон Џови во сопругата се заљубил во средно, а нивната љубов трае цели 40 години! (ФОТО)

Легендарниот пејач Џон Бон Џови и неговата сопруга Доротеа го осветлија образот на институцијата брак која денес, особено во кругот на ѕвездите, се држи на климави нозе. Рок ѕвездата и неговата средношколска љубов и по 40 години – еден на друг си ги довршуваат речениците и ја слават љубовта. Која е нивната тајна?

Славниот музичар ја отвори душата за „People“ и проговори за својот 31-годишен брак во кој тој и саканата сопруга ги изгледале своите четири деца. На прашањето како успеале да ја одржат брачната среќа, фронтменот на групата Бон Џови одговори: Со меѓусебно почитување.

Фото: Профимедиа

„Заедно пораснавме и созреавме. И навистина се сакаме. Се уште сакаме да поминуваме време заедно“, изјави пејачот, на што неговата сакана Доротеа, со која ја има 27-годишната ќерка Стефани и трите синови, 25-годишниот Џеси, 18-годишниот Џејкоб и 16-годишниот Ромео, се надоврза дека во својот сопруг отсекогаш гледала голем потенцијал за брак.

Прочитајте и...  Џенифер Лоренс остана без својот имот кој беше опустешен од  ужасен пожар

Сите овие години Бон Џови и Доротеа се многу блиски и функционираат складно, како и сами што велат, водевме се само не типични rock-and-roll животи. И покрај светските турнеи и милионите обожавателки, Бон Џови останал приземјен и верен на својата сакаna со која развил посебен и несекојдневен однос.

Легендарниот музичаr ја нарекува Доротеа свој „најголем потпирач“

Фото: Профимедиа

„Напорно работиме, но и уживаме еден во друг, па така никогаш не паднавме во замките со кои естрадниот живот е преполн. Во текот на годините сведоци сме дека токму тоа им се случи на многу блиски луѓе околу нас, како и на луѓето кои помалку ги познаваме. Тоа е само моја работа, а тоа не ме прави личност каква што сум. Пишувам песни и случајно сум многу добар во изведувањето на истите и тоа е тоа“, изјави скромниот Бон Џови кој не дозволил славата да го промени како личност или да го наведе на погрешен пат.

Прочитајте и...  Ковид-19 како инспирација за славната серија: Хирурзите од „Вовед во анатомија“ се борат со пандемија

Бон Џови полека им се враќа на настапите, со маска на лицето и саканата сопруга покрај себе. „Најсреќен сум ако можам да го работам она што го сакам и притоа да бидам и покрај моето семејство, а светот барем малку да го направам подобро место за жвеење“, заклучи музичарот.

Поврзани вести

Од корона почина Зоран Росоманов, зетот на Виолета Томовска

Слободен печат

Вкусови што се памтат: Посна македонска кујна – Вргањ со зеленчук (РЕЦЕПТ)

Милена Ризовска

Џенифер Лоренс остана без својот имот кој беше опустешен од  ужасен пожар

Слободен Печат

ВИДЕО+ФОТО | Белата куќа во празнично руво: Меланија Трамп е подготвена за последниот Божиќ, како прва дама!

Слободен Печат

Били Ајлиш откри како карантинот влијаел на нејзината креативност и создавање нова музика

Слободен Печат

Џенифер Лопез го прослави објавувањето на својата нова песна со виртуелна забава

Слободен Печат

Остави Коментар

MacedonianAlbanian