Скопјанец пронајден мртов во стан во Аеродром

Полиција/ фото: МВР

Жител на скопската населба Аеродром вчера бил пронајден мртов во неговиот стан во населбата, соопшти МВР.

„На 13.09.2021 во 20.30 часот во СВР Скопје било пријавено во сопствениот стан на подрачје на Аеродром бил пронајден починат Џ.М.. Смрт без траги на насилство констатирал лекар од итна медицинска помош. Увид извршила екипа од СВР Скопје, а по наредба на Јавен обвинител телото било дадено во Судска медицина на обдукција“, се вели во полицискиот билтен.

Видео на денот