Tag : мртов маж

Хроника

Мртов маж најден во стан во Скопје

Утринава во полиција е пријавено дека во стан на улицата „Никола Русински“ сопственост на П.П. (73) од Скопје имало починато лице. Полициски службеници излегле на...
Хроника

Карпош: Во стан пронајдено тело на мртов маж

Слободен печат
Вчера во текот на утринските часови во населбата Карпош во Скопје, било пронајдено мртво тело на 54-годишен маж, информираат од МВР. По наредба на јавен...
Хроника

Маж од Битола пронајден мртов во својот дом

Слободен печат
Вчера во СВР Битола било пријавен пријавено дека во куќа на улица „Стрчин“ во Битола бил пронајден починат Т.В. (49), пренесуваат од МВР. Според овие...
Хроника

Пронајден мртов 43-годишен маж на улица „Драчевска“

Слободен печат
Синоќа на улицата „Драчевска“ во Скопје во неговиот дом било пронајдено телото на Т.Ѓ. (43) без траги на насилство. Тој имал здравствени проблеми. По наредба...
Вести Регион

На пристаништето во Хвар допловил брод со мртов маж: Уште четири лица во тешка состојба

Слободен печат
Еден странски државјанин денес е пронајден мртов на брод, а четири лица се пренесени во сплитската болница поради лоша здравствена состојба, соопшти полицијата на Сплитско-далматинската...
Хроника

Без траги на насилство пронајдено тело на 48-годишен маж

Слободен печат
Во бездна во атарот на селото Ѓузумелци, Општина Лозово вчера од семејството е пронајден 48 годишниот Д.З. Неговото беживотно тело е пронајдено во месноста „Бели...
Вести Хроника

Маж починал на улица

Денеска околу 15 часот на булеварот „Кочо Рацин“, К.Т. роден во 1959 година, додека пешачел, паднал на тротоарот и починал. Смртта е констатирана од лекар...