14 C
Скопје

Што открива божиќната честитка на принцот Хари и Меган? Познати интересни детали за куќичката пред која позираа тие!

Хари и Меган се погрижија нивниот син да живее како вистински принц, иако тој нема кралска титула. Британските медиуми на големо се распишаа за деталите од нивната божиќна честитка.

Принцот Хари и Меган Маркл на својот син Арчи не му дадоа кралска титула, но се уште се грижат нивниот единец да ужива како вистински принц. Војводата и војвотката од Сасекс ја покажаа својата раскошна куќичка која е изработена само за нивниот син и е поставена во дворот од куќата во Калифорнија, Монтесито, а илустрацијата од оваа куќичка и нив пред неа ја објавија во својата божиќна честитка.

Минијатурната колиба е дизајнирана во традиционален британски стил на градба и кралскиот пар го чинела околу 7000 долари, пишува Дејли Мејл.

Прочитајте и...  Виц на денот: Ручек

Освен тоа, таа неодоливо потсетува на куќичката за играње која кралицата Елизабета Втора ја добила на подарок за својот шести роденден. Тогаш се уште принцеза, Елизабета во куќичката обожавала да си игра со својата сестра Маргарет, а куќичката ја обожавале и бројни генерациии по неа. Во неа се фотографирал и често си играл и принцот Чарлс, но и принцезата Евгенија.

Фото: Твитер

„Куќичката која Меган и Хари ја нарачале за својот син неодоливо потсетува на куќичката која може да се види во Виндзор во Англија. Секој детал е направен во склад со британското градење“, истакнаа експертите за британските медиуми.

Оригиналната фотографија која Хари и Меган подоцна ја искористија за честитката ја сликала мајката на Меган во дворот во нивната ќука. Честитката ја објавија посакувајќи им на сите среќни празници.

Прочитајте и...  ФОТО: Викторија со емотивна порака му го честиташе роденденот на својот син Бруклин

Поврзани вести

Алек Болдвин обвинет за шовинизам: Презаситен од социјалните медиуми, актерот го избриша својот профил на Твитер

Слободен печат

ВИДЕО | Лила Филиповска откри детали од приватниот живот: Луѓето очекуваат секогаш да си насмеан и расположен

Ирена Трајкова

Дали „The Gray Man“ ќе биде најскапиот филм на „Netflix“?

Слободен Печат

Некои се вакцинирале и, сепак, се заразиле со коронавирус. Како е можно тоа?

Слободен печат

Британската полиција нема да покрене истрага за шокантното интервју на принцезата Дајана од 1995 година

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 5 март: Дајте си малку време

Слободен Печат

Остави Коментар