Шпанците го објавија тимот за медал на СП

Селекторот на Шпанија, Серџо Скариоло ги објави имињата на кои ќе смета на претстојниот Мундобаскет 2019.

Во последен момент од списокот отпаднаа Хаиме Фернандез и Илмане Диоп.

Во Кина за најдобрата шпанска кошаркарска репрезенатација ќе настапуваат:

Рики Рубио (Феникс Санс), Серхио Љуљ (Реал Мадрид), Кино Колом (Валенсија), Хавиер Беиран (Гран Канарија), Чави Рабаседа (Гран Канарија), Руди Фернандез (Реал Мадрид), Хуанчо Хернангомез (Денвер Нагетс), Пау Рибас (Барселона), Виктор Клавер (Барселона), Марк Гасол (Торонто Репторс), Пјер Ориола (Барселона) и Вили Хернангомез (Шарлот Хорнетс).

Прочитајте и...  Парите го вртат светот: Лигата на шампионите со повеќе натпревари во иднина

Прочитај повеќе

Казната на Сити може да го врати Пеп Гвардиола во Барселона

Слободен печат

Идеалниот тенисер според Надал: Бекендот на Ѓоковиќ, форхендот на Федерер… (ВИДЕО)

Слободен печат

Стерлинг го запали алармот во Мадрид: Се сликаше во дрес на Реал

Слободен печат

Парите го вртат светот: Лигата на шампионите со повеќе натпревари во иднина

Слободен печат

Проблеми за Ливерпул, без Хендерсон на реваншот со Атлетико!?

Слободен печат

Ѓоковиќ расположен пред Дубаи, Иванишевиќ подготвува „одмазда“! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

пет × 2 =

Прочитај повеќе

Роналдо в сабота ќе го игра 1.000 натпревар во кариерата! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Македонија со 10 натпреварувачи на „Мавровскиот меморијал“

Слободен печат

Арсенал нема пораз во 2020, а најголемото изненадување доаѓа од Италија

Слободен печат

Млад навивач на Јунајтед му пиша на Клоп да престане да победува! (ФОТО)

Слободен печат

Комедија на мечот Хетафе – Ајакс! (ВИДЕО)

Слободен печат

Абидал: Проблем со Меси? Една важна работа научив овие денови!

Слободен печат