Tag : рики рубио

Кошарка Спорт

Србија потклекна пред „црвената  фурија“, за полуфинале со Аргетина

Слободен печат
Големото дерби помеѓу кошаркарските велесили Шпанија и Србија и припадна на „црвената фурија“ која славеше со 81:69. Со овој триумф Шпанија го освои првото место...
Кошарка Спорт

Шпанците го објавија тимот за медал на СП

Слободен печат
Селекторот на Шпанија, Серџо Скариоло ги објави имињата на кои ќе смета на претстојниот Мундобаскет 2019. Во последен момент од списокот отпаднаа Хаиме Фернандез и...