Tag : марк гасол

Кошарка Спорт

Кошаркарски трилер на Мундобаскет, Шпанија прв финалист

Зоран Спасоски
Репрезентацијата на Шпанија е првиот финалист на Светското првенство во кошарка кое се игра во Кина. „Црвената фурија“ успеа да се врати од двоцифрена негатива...
Кошарка Спорт

Шпанците го објавија тимот за медал на СП

Слободен печат
Селекторот на Шпанија, Серџо Скариоло ги објави имињата на кои ќе смета на претстојниот Мундобаскет 2019. Во последен момент од списокот отпаднаа Хаиме Фернандез и...
Кошарка Спорт

Гасол остана верен на НБА шампионот

Слободен печат
Гасол ја искористи можноста да го продолжи својот договор за сума од 25,6 милиони долари со Репторси. Тоа го објавија и во Торонто со големо...
Кошарка Спорт

НБА ја призна грешката, сидиите му ја украдоа титулата на Торонто

Слободен печат
Торонто репторс ја имаше првата меч топка за титулата во својата „Скотиабанк“ Арена но не ја искористија шансата, Голден Стејт направи брејк со победата од...