• марк гасол

Марк Гасол конечно ќе заигра за ЛА Лејкерс

Шпанскиот кошаркар Марк Гасол ги договори сите услови и ќе потпише двегодишен договор со шампионот Лос Анџелес Лејкерс. Претходно „езерцата“ за да направат простор во селари капот го испратија центарот Џавал Мекги и иден озбор од драфтот во Кливленд кавалирс во замена за Алфонсо Мекини и Џордан Бел кои имаат помали плати. И самиот шпански …

Марк Гасол конечно ќе заигра за ЛА Лејкерс Read More »