Гасол остана верен на НБА шампионот

Гасол ја искористи можноста да го продолжи својот договор за сума од 25,6 милиони долари со Репторси.

Тоа го објавија и во Торонто со големо задоволство, и на тој начин решија едно многу важно прашање за наредната сезона.

Со својот тим успеа да ја освои титулата во НБА лигата, во финалната серија беше совладан Голден Стејт Вориорс со 4:2.

Во минатата натпреварувачка сезона во 26 одиграни мечеви во просек имаше по 9,1 поен по натпревар. Пред да се пресели во редовите на Торонто, Гасол играше уште за екипите на Мемфис, Жирона и Барселона.

Прочитајте и...  Македонија ЃП ги прекина тренинзите по позитивните случаи на корона во македонскиот фудбал

Во меѓувреме раководството на НБА сака да го скрати времетраењето на регуларната сезона. Според „ЕСПН” се разгледува прашањето за намалување на бројот на натпревари почнувајќи од сезоната 2021/22 на 58.

Прочитај повеќе

БИБЛ нуди две места за македонски екипи

Слободен печат

Барселона и Сити се договорија, ги заменија дефанзивците

Слободен печат

Ин Мемориам: Почина Бранко Костадиновски

Слободен печат

Хамилтон лут на своите колеги возачи: Сите молчат пред неправдата

Слободен печат

Македонија ЃП ги прекина тренинзите по позитивните случаи на корона во македонскиот фудбал

Слободен печат

Пред точно една година Вардар направи историски пресврт против Барселона и го трасира патот до втората европска титула (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Џордан реагира на убиството на Флојд: Сега е доста. Ужасно сум тажен, повреден и лут

Слободен печат

Хитлер и сериски убиец на трибините во Австралија

Слободен печат

Скандал во САД, НБА шампион претепал момче за време на протестите (ВИДЕО)

Слободен печат

Двајца италијански пливачи загинаа во авионска несреќа (ВИДЕО)

Слободен печат

Велковски и Риека финалисти во Купот на Хрватска (ВИДЕО)

Слободен печат

Колку најбогатиот клуб во Англија ќе потроши на трансфери ова лето?

Слободен печат