Tag : состав

Спорт Фудбал

Се комплетира Јувентус, се враќа и Игуаин

Слободен печат
Гонзало Игуаин вечерва се очекува да ја напушти Аргентина, што значи дека целокупниот состав на Јувентус би можел да тренира заедно до почетокот на јуни....
Спорт Фудбал

Како би изгледал составот на Барса со Лаутаро Мартинез? (ФОТО)

Слободен печат
Одличниот аргентински голгетер повторно се поврзува со трансфер во редовите на каталонскиот фудбалски гигант… Лаутаро Мартинез е голема желба на Барселона, а како една од...
Вести Македонија

МВР со мерки против собирање групи над 5 лица

Слободен печат
Доколку не се почитува одлуката на Влада донесена на синоќешната седница за забрана за собирање во групи од пет и повеќе лица, припадниците на МВР...
Вести Македонија Слајдер

Собранискиот Деловник ќе се реформира, но измените ќе ги донесе следниот состав

МИА Агенција
Пратениците ги приближиле ставовите и се согласиле за одредени аспекти за реформите на Деловникот, кои треба да ги донесе следниот парламентарен состав, но сепак остануваат...
Вести Македонија Слајдер

Продолжува неизвесноста околу составот на техничката Влада

МИА агенција
Одбивањето од СДСМ на предлогот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки да биде технички министер за внатрешни работи во преодната влада за предвремените парламентарни избори ја...
Спорт Фудбал

Страшно трио ќе ја напаѓа Македонија (ФОТО)

Слободен печат
Два натпревари кои што се многу важни за македонската репрезентација во квалификациите за пласман на Европското првенство 2020 година. Селекторот Игор Ангеловски се очекува в...
Кошарка Спорт

Шпанците го објавија тимот за медал на СП

Слободен печат
Селекторот на Шпанија, Серџо Скариоло ги објави имињата на кои ќе смета на претстојниот Мундобаскет 2019. Во последен момент од списокот отпаднаа Хаиме Фернандез и...