Шкендија може и со Фелипе против Номе Калју, но…!

Потсетување дека Бразилецот Фелипе потпиша договор на една година со македонскиот фудбалски шампион Шкендија.

Тетовските „црвено-црни“ веќе го одиграа првиот меч од 1. квалификациско коло од Лигата на шампионите во Естонија каде што триумфираа минимално со 0:1 против Номе Калју, иако позитивата можеше да биде поголема.


Реваншот е во вторник на 16 јули на Националната арена „Тодор Проески“ во Скопје, се очекува Шкендија да ја оправда уште еднаш фаворитската улога и да се пласира во следната рунда каде што најверојатно ќе налета на шкотскиот гигант Селтик.

Како што информираат од клубот, Фелипе има право да настапи на возвратната пресметка, но најверојатно нема да се ризикува, да се трошат силите против ривал кој навидум после првите 90 минути не изгледаше опасно, топката беше константно кај Шкендија, па би требало оваа пречка без поголеми проблеми да биде прескокната.

Прочитајте и...  Вернер се посрамоти пред „трансферот“ во Челси! (ВИДЕО)

Тој се приклучи подоцна во подготовките, па така, Бразилецот ќе продолжи да тренира на физички план, најпрвин започна индивидуално, а тренерот Османи секако го има последниот збор, ќе одлучи дали ќе му даде минутажа и го има дебитантскиот настап за клубот токму против Селтик.

Прочитај повеќе

Унгарски борач прележа коронавирус, па почина откако се врати на тренинг!

Слободен печат

Вернер се посрамоти пред „трансферот“ во Челси! (ВИДЕО)

Слободен печат

Неопислива среќа, Ѓоковиќ: Мојот прв тениски рекет! (ВИДЕО)

Слободен печат

Санчо парично казнет поради шишање без маска (ФОТО)

Слободен печат

Баварски час по фудбал во Леверкузен! (ВИДЕО)

Слободен печат

Мојсов останува во редовите на АЕК Ларнака

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

На денешен ден: Кошаркарскиот „Моцарт“ ги постигна последните 30 поени!

Слободен печат

Каква радост, тренерот на Фрајбург почна да ги „тепа“ сите! (ВИДЕО)

Слободен печат

Барса со Луис Суарез против Мајорка и Трајковски!

Слободен печат

Бабунски „дрибла“ пелени, Македонецот наскоро на фудбалските терени! (ВИДЕО)

Слободен печат

Диего Лопез: Бреша е разочарана од Балотели!

Слободен печат

Заработува 30 милиони евра годишно, a во родниот Уругвај коси трева! (ВИДЕО)

Слободен печат