Tag : фелипе

Вести Свет

Шпанскиот крал се обрати до нацијата: Ова е криза со која се бориме, која ќе ја пребродиме и надминеме

Слободен печат
Шпанскиот крал, Фелипе Шести, им се обрати на граѓаните, кои четврти ден се затворени во домовите, додека бројот на заразени  расте. -Ова е криза со...
Спорт Фудбал

Фелипе ја прекина соработката со Шкендија

Слободен печат
Иако ова лето се најавуваше како најголемото засилување за евро настапите и тоа доаѓајќи од најголемиот ривал Вардар, само после четири месеци Бразилецот ја прекина...
Спорт Фудбал

Шкендија брка позитивен резултат против Дуделанж

Слободен печат
Како што најавуваат тетовските „црвено-црни“, на денешниот меч ќе бркаат позитивен резултат пред одигрувањето на реваншот една недела подоцна на теренот во Луксембург. Да потсетиме,...
Спорт Фудбал

Шкендија може и со Фелипе против Номе Калју, но…!

Слободен печат
Потсетување дека Бразилецот Фелипе потпиша договор на една година со македонскиот фудбалски шампион Шкендија. Тетовските „црвено-црни“ веќе го одиграа првиот меч од 1. квалификациско коло...
Спорт Фудбал

Покрај сите проблеми, како ќе изгледа ФК Вардар во новата сезона?

Слободен печат
Во новата сезона која започнува на средина на идниот месец, Вардар ќе влезе без нови имиња освен оние кои се вратени од позајмици, или прекомандувани...
Спорт Фудбал

Гача провоцира: Шкендија најдобриот клуб во Македонија??

Слободен печат
Не поминаа 24 часа од комплетирањето на трансферот на Бразилецот Фелипе во Шкендија, веднаш доаѓаат и провокаците од страна на најголемиот ривал. Гачевски на својот...
Спорт Фудбал

Фелипе, скопскиот „црвено-црн“ дрес го замени со тетовскиот

Слободен печат
Шампионот на Македонија, тетовска Шкендија и официјално го претстави најновото засилување за следната сезона, Бразилецот Фелипе, кој минатата сезона го носеше „црвено-црниот“ дрес на Вардар....
Спорт Фудбал

Васоски: Идната сезона ќе имаме млада екипа!

Шефот на стручниот штаб Александар Васоски засега е задоволен од текот на подготовките според планираното. Екипата составена и од млади играчи, има мотив за работа,...
Спорт Фудбал

Атлетико донесе замена за Годин

Слободен печат
Алтетико Мадрид експресно пронајде замена за капитенот Диего Годин кој се пресели во Интер. Негова замена е Бразилецот Фелипе кој за сума од 20 милиони...
Спорт Фудбал

„Бомба“: Фелипе го заменува Вардар со Шкендија!

Фелипе кој до сега ги бранеше боите на Вардар, се очекува од наредната сезона да ги брани боите на Шкендија. Дефинитивно Бразилецот ќе биде можеби...