Фелипе ја прекина соработката со Шкендија

Иако ова лето се најавуваше како најголемото засилување за евро настапите и тоа доаѓајќи од најголемиот ривал Вардар, само после четири месеци Бразилецот ја прекина соработката со ФК Шкендија.

Раководството на клубот и играчот на заедничката средба дошле до заклучок дека во овој момент разделбата е во интерес на обете страни, така што е пронајден договор за предвремено раскинување на договорот.

ФК Шкендија му се заблагодарува на Хуан Фелипе за неговиот придонес во тетовскиот дрес.

Оваа сезона во нашиот најсилен шампионат на 10 одиграни натпревари Фелипе имаше само еден погодок во домашниот убедлив триумф над Силекс (3:0).

Во својата кариера беше дел уште од екипите на Вардар (со кој играше во групна фаза на Лига Европа), Каират, ЦСКА Софија, Сап Карлос Ориенте Петролеро, РБ Бразил и Санто Андре.

Прочитајте и...  Македонија во вториот шешир, преку потешкиот пат до СП 2021

Прочитај повеќе

ЛЕ: Јунајтед со „петарда“ за Бриж, ФК Копенхаген го шокираше Селтик! (ВИДЕО)

Коминовски Фидан

Доколку сте типувале на Вулверхемптон, подобро НЕ ГЛЕДАЈТЕ! (ВИДЕО)

Слободен печат

Никако да запрат поразите на МЗТ во АБА2 лигата

Крај во Лига Европа за Ристовски и Спортинг Лисабон! (ВИДЕО)

Слободен печат

Брзи лекции во Дубаи: Дали Ѓоковиќ го игра најдобриот тенис во кариерата!? (ВИДЕО)

Слободен печат

Брајтвајт: Две години бев во инвалидска количка, а сега играм за Барселона!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Алексиќ постигна ЕВРОГОЛ: Голманот на Спортинг не знаеше што се случува! (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓоковиќ сигурен на тронот барем до „Индијан Велс“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Македонија во вториот шешир, преку потешкиот пат до СП 2021

Слободен печат

Дали коронавирусот ќе го одложи и традиционалното „Ел Класико“?

Слободен печат

Вернер ги одби Јунајтед и Барса, го чекаат Ливерпул и Клоп!? (ФОТО)

Слободен печат

Доколку не го елиминира Лион, Сари ќе лета од Јувентус, а место него доаѓа добро познато име

Слободен печат