Tag : Номе калју

Спорт Фудбал

Шкендија пропушти историска шанса за групна фаза во Лига Европа

Слободен печат
Македонскиот фудбалски шампион Шкендија ќе имаше убава шанса, можеби најдобрата за историски влез во групите на Лига Европа. Подобриот од Дуделанж-Номе Калју ќе оди на...
Спорт Фудбал

Османи: Реално поквалитетни сме од Номе Калју и Дуделанж!

Слободен печат
Иако ја имаа фаворитската улога, на крајот двапати беа поразени од претставникот на Луксембург. – Не само на овие два дуели, туку и на сите...
Спорт Фудбал

Селтик го почести со „петарда“ Номе Калју

Слободен печат
Шкотскиот шампион Селтик ја торпедираше екипата на Номе Калју во првиот натпревар од второто квалификациско коло за Лигата на шампионите. Тимот кој во претходната рунда...
Спорт Фудбал

Шкендија брка позитивен резултат против Дуделанж

Слободен печат
Како што најавуваат тетовските „црвено-црни“, на денешниот меч ќе бркаат позитивен резултат пред одигрувањето на реваншот една недела подоцна на теренот во Луксембург. Да потсетиме,...
Спорт Фудбал

Каква „среќа“: Шкендија во трето коло против Номе Калју!

Слободен печат
Шкендија го дозна можниот противник денеска со ждрепка во Нион во третото квалификациско коло на Лига Европа, а тоа е елиминираниот од пресметката во 2....
Спорт Фудбал

Пак тој Номе Калју: Шкендија може до плејоф на Лига Европа!

Слободен печат
Шкендија од групата 2 би можела повторно да ги одмери силите против Номе Калју од Естонија од кого беше елиминирана изненадувачки во првото квалификациско коло...
Спорт Фудбал

Лани играа во групната фаза, сега ќе се соочат со Шкендија!

Слободен печат
Шкендија после шокантната елиминација во првото квалификациско коло во ЛШ од естонскиот Номе Калју, меѓународните настапи ги продолжува во Лига Европа. Откако на првиот меч...
Спорт Фудбал

Наместо спектакл со Селтик, ќе ги гледаме Дуделанж или Валета!

Слободен печат
Македонскиот шампион после мечот во Скопје доби свирежи од своите навивачи, а гостите од Естонија беа наградени со аплаузи. Тренерот на Номе Калју, Роман Кожуховски...
Спорт Фудбал

Османи: Јас сум најголемиот виновник, игравме бледо, без агресивност!

Слободен печат
Иако по првиот дуел кој што го доби Шкендија со 0:1, во Скопје денеска на реваншот се шокирани фудбалерите на тренерот Ќатип Османи кои загубија...
Спорт Фудбал

СТУДЕН ТУШ ЗА ШКЕНДИЈА: Номе Калју се радува во Скопје!

Слободен печат
Иако славеше Шкендија на првиот меч (0:1), поради поголемиот број на постигнати голови Естонците се пласираа во следното второ коло. Шок уште на самиот старт,...