8 C
Скопје

Шинед О’Конор замина на рехабилитација

Оваа информација ја објави пејачката на својот Твитер профил под новото име, кое си го додели откако премина на исламот, Шухада Садакат.

Шинед О’Конор, култната контроверзна пејачка, која со песната „Nothning Compares 2U“ стекна светска слава, ја одложи турнејата со цел да може да замине на едногодишната програма за рехабилитација од „трауми и зависности“.

Сето ова, го објави пејачката на својот Твитер профил, која сега има ново име, Шухада Садакат, откако премина на исламот.

Фото: Твитер

– Имав шест многу трауматични години и сето тоа кулминираше оваа година, но сега започнува закрепнувањето, напиша пејачката која со години се бори со менталните проблеми.

Фото: Профимедиа

Во изјавата 53-годишната пејачка наведува дека оваа година изгубила некоја сакана личност, поради што станала зависна од дрога која всушност не е марихуана.

Прочитајте и...  Виц на денот: Сомнителни

Пејачката која е добитничка на Греми наградата наведува дека од марихуаната е зависна веќе 34 години и дека тоа е последицата од растењето со многу трауми и злоставување.

Фото: Профимедиа

Шинед О’Конор веќе неколку години зборува за својата борба со менталното здравје, па така во 2017 година во емисијата „Dr. Phil“ таа откри дека во една година се обидела да се убие осум пати и дека нејзината мајка секојдневно ја тепала.

Поврзани вести

Џиџи Хадид го откри името на нејзината ќерка: Името е со виетнамско потекло

Слободен печат

Од вирусот Западен Нил, кој беше кобен за Мира Фурлан, само 1% од луѓето развиваат тешки симптоми

Слободен Печат

Кулинарски вештини: Тајната на вкусните палачинки

Слободен печат

Џорџ Клуни прозборе за карантинот со Амал и децата: Миење садови и менување пелени

Слободен Печат

Лилјаците се домаќини и на вирусот нипа, чија смртност е и до 75 отсто

Слободен печат

Кристина Ричи ја откри темната страна на нејзиниот брак: Се плашев за мојот живот

Слободен Печат

Остави Коментар