• дрога

ФОТО+ВИДЕО: Во полициска акција спречен транспорт на дрога во вредност од сто илјади евра

Во утринските часови, како што велат од МВР, на наплатна станица Тетово, на автопатот Гостивар-Тетово, полицијата дала знак за запирање на патничко возило „Ренџ Ровер“, со скопски регистарски ознаки, управувано К.А.(32), во кое сопатник бил О.А.(23), двајцата од село Арачиново, скопско. Тие не ја почитувале дадената полициска наредба да го сопрат возилото и се дале …

ФОТО+ВИДЕО: Во полициска акција спречен транспорт на дрога во вредност од сто илјади евра Read More »