8 C
Скопје

Tag : дрога

Вести Хроника

Дилер осуден на три години затвор

Слободен печат
Денеска (24 февруари) околу 11.45 часот во гостиварско Чегране, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода Ф.А. (19) од...
Вести Свет Слајдер

Уапсена сопругата на Ел Чапо заради трговија со дрога

Слободен печат
Сопругата на Хоакин Гузман Лоер -Ел Чапо, водачот на мексиканскиот нарко-картел од Синалоа, е уапсена синоќа во американската сојузна држава Вирџинија под обвинение за трговија...
Вести Регион Слајдер

Во Србија е уапсен Насер Кељменди, најголемиот наркобос на Балканот

И.И.
Насер Кељменди (63), кој беше приведен денес во Лозница, е добро познат во јавноста затоа што американската ДЕА го карактеризираше како најголем регионален наркобос. Почнал...
Вести Хроника

Пронајдена дрога, приведено лице од тетовско

Слободен печат
На 18.02.2021 околу 20.50 часот на регионален пат Волковија-Тетово, во Челопек, полициски службеници од Полициското одделение Жеровјане – СВР Тетово го лишиле од слобода И.С.(20)...
Вести Хроника

Пронајдени околу 100 кг дрога на подрачјето на Росоман

Слободен печат
Денеска полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција – Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, во соработка со полициски службеници од...
Вести Хроника

ВИДЕО | Претреси во Арачиново, пронајден 1,5 килограми хероин

Слободен печат
Вчера (09.02.2020) полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје, во соработка со Одделот за криминалистичка полиција, го лишија од слобода Љ.А. (31)...
Вести Хроника

ОЈО поднесе обвинение против скопјанец кој се товари за поседување наркотична дрога и оружје

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице кое се товари дека ги сторило кривичните дела – Неовластено...
Вести

Истрага за дилер на марихуана од тетовско Слатино

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Тетово донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за кое постои основано сомневање дека сторило кривично дело – Неовластено производство...
Вести Македонија

Притвор за дилери на дрога

Слободен печат
Основното јавно обвинителство Прилеп донесе Наредба за спроведување истражна постапка против четири лица, за кои постои основано сомневање дека како соизвршители сториле продолжено кривично дело...
Вести Регион Слајдер

ВИДЕО: Завршен е увидот во викендичката на „стравот и ужасот“ на Веља Невоља, пронајдени се материјални докази и траги од ДНК

Слободен печат
Полицијата и жандармеријата ја завршија истрагата вечерва, по четири дена пребарување во областа околу викенд куќата на Вејко Беливук во Ритопек, осомничен дека е организатор...