Шилегов: Познат сум како човек што сака да испровоцира

Во вчерашната акција, градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов во улога на сообраќаец пробуваше да ги избрка таксистите кои беа паркирани кај Сити Мол. Тој снимката ја објави на својот Фејсбук профил.

– Јас лично сум познат како човек што сака да испровоцира, еве да ги испровоцираме институциите, меѓутоа во исто време да ги испровоцираме и граѓаните, да ставиме малку сите ред – рече Шилегов, коментирајќи го вчерашниот настан.

Погледнете го уште еднаш Шилегов во улога на сообраќаец:

Малку ред нека има#Скопје#ЧекоПоЧекор

Publiée par Петре Шилегов sur Jeudi 27 juin 2019

Прочитајте и...  Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот, досега починале 726.415 лица

Прочитај повеќе

Хорот во Нигер: Шестмина француски туристи убиени во напад

Слободен печат

Во Македонска Каменица се намалува бројот на позитивни пациенти на Ковид-19

Слободен печат

Поплавата во Велес остави пустош: Во Превалец урнати куќи, оштетени улици и затната канализација

Слободен печат

Во Саудиска Арабија трета фаза од испитувањето на кинеската вакцина против Ковид-19

Слободен печат

Убиен тинејџер (17) и 20 повредени при пукање на собир во Вашингтон (ВИДЕО)

Слободен печат

Албанија: Расте број на новозаразени од Ковид-19, опозицијата обвинува за епидемилошка катастрофа

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во Кичево седум новозаразени и седум оздравени од коронавирус

Слободен печат

Борис Џонсон порача: Британските училишта мора да се отворат во септември

Слободен печат

Парична помош за семејството на настраданиот во невремето во Велес, потрагата запрена

Слободен печат

Во страотна автобуска несреќа во Унгарија еден загинат и 34 повредени (ФОТО)

Слободен печат

Трамп не одговора на незгодни прашања: Си замина од прес кога новинарката му го постави ова (ВИДЕО)

Слободен печат

Во Македонија регистрирани 85 нови случаи на ковид-19, 4 починати лица и 42 оздравени

Слободен печат