Шилегов влезе во филм дека е сообраќаец (ВИДЕО)

Градоначалникот на  Град Скопје, Петре Шилегов, на својот Фејсбук профил објави видео, во кое се гледа како тој го средува хаосот со таксистите кои се паркираат кај „Сити мол“ и создаваат гужва во сообраќајот.

Шилегов им вика на таксистите да не се паркираат таму и ги брка.

Погледнете го видеото:

Малку ред нека има#Скопје#ЧекоПоЧекор

Publiée par Петре Шилегов sur Jeudi 27 juin 2019

Прочитајте и...  Уште еден дел од ракетниот систем „Панцир“ пристигна во Србија

Прочитај повеќе

Големи инциденти на грчките острови Лезбос и Хиос, над 60 повредени

Слободен печат

Д-р Караџовски: Едно позитивно лице не значи ризик за населението, медицинските служби се подготвени

МИА Агенција

ОФИЦИЈАЛНО: Потврден првиот случај на коронавирус во Македонија

Слободен печат

Прес-конференција на Спасовски, Филипче и Караџовски во Владата (ВО ЖИВО)

МИА Агенција

ДИК ги повика граѓаните да извршат увид во Избирачкиот список до 11 март

Слободен печат

Потврден коронавирус во Македонија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Во Подгорица превентивно поставени шатори поради коронавирусот

Слободен печат

Трамп ги продолжи санкциите против Кремљ

Слободен печат

На 1ви Март започнува новата наградна игра на Макпетрол, „ВЕРНА секогаш со Вас!“

Слободен Печат

Министерот Адеми на чело на владината делегација на одбележување на годишнината од загинувањето на претседателот Трајковски во Мостар

Слободен печат

Трамп: САД се во одлична форма и покрај лажните вести кои се обидуваат да предизвикаат паника на берзите

Слободен печат

Вонредна состојба во Сан Франциско поради коронавирусот

МИА Агенција