Tag : сити мол

Вести Скопје

Карпошани вечер ќе уживат во музичка забава со диџеј Бабура Џуниор

Слободен печат
Саботна музичка забава вечер од 19:30 до 21:30 часот ќе организира Општина Карпош на покривната површина на Трговскиот центар „Сити мол”. Преку овој настан, Општината...
Вести Македонија Слајдер

Силниот ветер ја одвеа и церадата на кафуле во Сити мол (ВИДЕО)

Слободен печат
Синоќешното невреме кое го зафати Скопје, предизвика штети низ целиот град, а според сведочењата на граѓаните во опасност биле гостите и вработените во Скопје Сити...
Слајдер Хроника

Пријава за обезбедувачот кој пријави лажна бомба „Сити мол“

Горан Наумовски
Лажно пријавување на кривично дело, гласи кривичната пријава која ја поднесе Основното јавно обвинителство од Скопје против 19-годишен скопјанец, вработен во агенција за обезбедување на...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Приведени две лица за лажната дојава за бомба во Сити Мол

Слободен печат
„Слободен печат“ дознава дека се приведени две лица за лажната дојава за бомба во Сити Мол. Според информациите, станува збор лица родени во 2000 година...
Вести Македонија Слајдер

МВР потврди: Немало подметната бомба во Сити Мол

Слободен печат
МВР официјално ја заврши претрагата во Сити мол. Станувало збор за лажна дојава. Од полицијата известија дека веќе започнале истрага за лицето кое лажно пријавило...
Вести Македонија Слајдер

Полицијата врши темелен претрес во локалите на Сити Мол

Слободен печат
Обезбедувањето на трговскиот центар во моментов, заедно со полицијата повикува по еден од вработените во локалите во Сити Мол да дојдат како одговорни, додека полицијата...
Вести Македонија Слајдер

Граѓаните вознемирени и испаничени: Ни рекоа смирено да го напуштиме трговскиот, не ни кажаа зошто

Слободен печат
Пред околу половина час, на разгласот на трговскиот центар се расчуло дека сите присутни треба да го напуштат објектот, по што обезбедувањето на Сити Мол,...
Вести Македонија Слајдер

Затворен дел од Партизанска заради дојавата за бомба во Сити Мол

Слободен печат
Дел од булевар „Партизански Одреди“ е затворен од страна на скопската полиција по дојавата за бомба во трговскиот центар Сити Мол, јавува нашата екипа од...
Вести Македонија Слајдер

Пожар и дојава за бомба во Сити Мол

Во сендвичарница во скопски „Сити мол“ попладнево избил пожар. Пожарот не е резултат на бомба, туку се случил засебно, независно од дојавата за закана за...
Вести Македонија

Закана за бомба во Сити Мол

Мирослава Бурнс
„Слободен печат“ дознава дека во скопски Сити Мол во моментов има единици на Министерството за внатрешни работи по дојава за бомба. Пријавата била од вработени...