4 C
Скопје

Сестрите Олсен ги диктираат трендовите: Вака се носи најпопуларниот капут на сезоната! (ФОТО)

Овој тренд сигурно ќе ви се допадне…

За променливото време, кога температурата во текот на денот драстично се менува, најдобриот избор се капутите. Се уште не е време за зимски, дебели јакни, но неопходно ни е нешто што ќе не заштити од ладните ноќи и ветрот.

Доколку покрај тоа сакате и да бидете во тренд и стилизирани по последната мода, овој капут е полн погодок за вас.

Фото: Инстаграм

Сестрите Олсен демонстрираа како ова парче облека се носи без грешка. Откако тие се претставија во овие капути, на жените во светот тие им станаа омилени.

Овој тип на капут е доволно долг да ве згрее, а воедно е и и многу тренди и на секој стајлинг му дава интересна и интригантна доза.

Прочитајте и...  Потрошила 60.000 евра на пластични операции: Жените велат дека им ги „крадам“ сопрузите

Оваа сезона повторно е актуелен трендот на предимензионирани модели, па не не чуди фактот што токму ваквите модели на капути се најдоа на врвот од модната листа.

Фото: Инстаграм

Лесно се вклопува во сите стилови. Може да се носи и со патики, но одлично изгледа и во комбинација со пантолони, сукњи, фустани и високи потпетици.

Поврзани вести

Германски научници откриле радарска технологија која може да предвиди мозочен или срцев удар

Слободен Печат

ФОТО | „Што си се омажила ако знаеш дека тепа?“: Герила низ Скопје – #ШтоПравиМВР?

Ирена Трајкова

Дејвид Фостер и неговата сопруга Кетрин Мекфи станаа родители

Слободен Печат

ФОТО: Палома Фејт првите денови од мајчинството ги поминува во агонија

Слободен Печат

Потрошила 60.000 евра на пластични операции: Жените велат дека им ги „крадам“ сопрузите

Слободен печат

Брус Спрингстин доби казна за консумирање алкохол во национален парк

Слободен Печат

Остави Коментар