Се што ви е потребно за совршени локни е пеглата за коса (ВИДЕО)

Локни? Доколку толку многу сакате локни ви нудиме одличен трик како најбрзо и најубаво да ги направите.

Доколку имате права коса и немате време да отидете на фризер, а сакате да имате локни како оние од салоните за убавина, наједноставниот и најбрз начин да ја добиете оваа посакувана фризура е користењето на пеглата за коса.

Оваа метода за стилизирање на косата е се поопуларна меѓу девојките, а саканата фризура ќе ја добиете за помалку од 15 минути.

Најдобро е да имате пегла со керамички греачи, бидејќи таа најмалку ја оштетува косата.

Погледнете го видеото со детални упатства…

Прочитајте и...  Експрес кифли: Брзо и вкусно, нема да можете да им одолеете!

Прочитај повеќе

Две години ги избегнуваше медиумите поради уништеното лице: Познатата актерка е свесна дека претерала со операциите! (ФОТО)

Слободен печат

Гореше стан на вториот кат, три храбри момчиња се искачија и го спасија старецот од сигурна смрт (ВИДЕО)

Слободен печат

Ќерката на познатата ѕвезда од „Беверли Хилс“ е вистинска убавица – Има 18 години и неодоливо потсетува на мајка и! (ФОТО)

Слободен печат

НЕ НИ ПРОБУВАЈТЕ: Жените во овие три хороскопски знаци не можете да ги надмудрите

Слободен печат

Том Круз поради „Невозможна мисија“ гради „Корона-фри“ село: Луѓето на снимање ќе влегуваат преку „балони“

Слободен печат

Направете си комплетен пилинг барем еднаш неделно – Најдобрите домашни пилинзи за вашето тело (РЕЦЕПТИ)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Најплатената славна личност за 2020 – Заработила многу повеќе од Роналдо, Федерер и Меси заедно (ФОТО)

Слободен печат

Како да го проверите квалитетот на прашокот за перење кој го користите?

Слободен печат

Колку се богати жените околу Трамп? Пари од моделинг, брендови и разводи – МНОГУ! (ФОТО)

Слободен печат

Многу важни правила за среќно семејство – Внесете благосостојба и љубов во домот уште денес!

Слободен печат

Канје Вест ќе го плати школувањето на ќерката на Џорџ Флојд

Слободен печат

Не поставувајте сами дијагноза – Еден од најголемите митови за високиот притисок

Слободен печат