Се породи актерката Анѓелка Прпиќ: Бебето ќе носи име по улога од серијата „Жените од Дедиње“

Фото: Instagram/ andjelkap

Српската актерка Анѓелка Прпиќ се породи, на свет донесе девојче, а како што пренесува „Блиц“ породувањето поминало во најдобар ред.

Таа во текот на целата бременост уживаше, а тоа можеше да се забележи по фотографиите објавени на нејзиниот Инстаграм профил.

Фото: Instagram/ andjelkap

Инаку, Анѓелка решила на својата наследничка да и го даде името Чарна, по улогата од серијата „Жене са Дедиња“, која всушност ја прослави. Актерката во неколку наврати имаше изјавено дека оваа улога многу ѝ го променила животот.

Фото: Instagram/ andjelkap

За Анѓелка и нејзиниот избраник Марко, ова е прво дете, а и двајцата имаат синови од минатите бракови.

Да се потсетиме, пред две години актерката се разведете од Дарио Прпиќ. Врската со Марко ја криеше од јавноста подолг период, бидејќи тој беше најдобар пријател на нејзиниот поранешен сопруг.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот