Се подготвува нов супер тим во НБА, Дурент оди во Портланд кај Лилард?

Илустрација

Ол-стар бекот на Портланд треилблејзерс, Демиен Лилард предизвика вистински земјотрес кај кошаркарските фанови во САД објавувајќи интересна фотомонтажа на социјалните мрежи со еден од најдобрите кошаркари на денешницата, Кевин Дурент.

Кевин Дурент и Кајри Ирвинг се на излезната врата од Бруклин Нетс откако не успеаја да ја освојат титулата.

Медиумите во САД веднаш почнаа со шпекулации за тоа што Портланд може да му понуди на Брулкин во замена за Дурент, а се споменуваат имињата на Џереми Грант, кој неодамна дојде од Детроит, Енферни Сајмонс, Џош Харт и неколку избори од драфтот.

Видео на денот