• кевин дурент

Дурент и следната сезона во екипата на Бруклин нетс

Заврши летната НБА сага, еден од најдобрите кошаркари во светот, Кевин Дурент и понатаму ќе го носи дресот на Бруклин нетс. Дурент побара да ги напушти Нетси на крајот на јуни годинава, а од сопственикот Џозеф Цаи побара да го смени тренерот Стив Неш и генералниот менаџер Шон Маркс доколку сака да го задржи. Цаи …

Дурент и следната сезона во екипата на Бруклин нетс Read More »