16 C
Скопје

Tag : кевин дурент

Кошарка Спорт

ВИДЕО: Дали ова е најдобрата акција во сезоната, три секунди шоутајм во режија на Нетс

Слободен печат
Кошаркарите на Бруклин нетс во последниот натпревар од регуларниот дел од сезоната во НБА лигата, против Кливленд изведоа спектакуларна акција која медиумите ја прогласија за...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Јанис ја доби шутерската пресметка со Дурент, на Лејкерс не им помага ниту Леброн

Слободен печат
Милвоки бакс и Бруклин нетс одиграа фантастичен натпревар во кој шоуто го „украдоа“ најдобрите играчи на двете екипи, Јанис Адетокумпо и Кевин Дурент. На крајот...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Нетси немоќни без Харден, Ирвинг и Дурент против Јута

Слободен печат
Доцна синоќа во НБА лигата Јута со резултат 118:88 убедливо славеше против Бруклин кој настапи без главните играчи Џејмс Харден, Кевин Дурент и Кајри Ирвинг....
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Леброн со Јокиќ и Дончиќ во својата екипа за „Ол-стар“ мечот

Слободен печат
Ѕвездата на Лос Анџелес Лејкерс, Леброн Џејмс во својот тим го избра Никола Јокиќ како четврти пик, а друштво меѓу стартерите во неговата екипа за...
Кошарка Спорт

Дурент не игра на ол стар, го менува Домантас Сабонис

Слободен печат
По Ентони Дејвис од ЛА Лејкерс, сега и ѕвездата на Бруклин нетс, Кевин Дурент, поради повреда го откажа настапот на ол стар натпреварот иако доби...
Кошарка Спорт

ФОТО: Познати составите на НБА „Ол-стар“ мечот во Атланта

Слободен печат
Ги дознавме стартните петорки на НБА „Ол-стар“ натпреварот кој ќе се одржи на 7 март во Атланта. Леброн Џејмс (Лос Анџелес Лејкерс), Кавај Ленард (Лос...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Дурент играше, па доби исклучување поради здравствените протоколи!

Слободен печат
НБА лигата веќе се етаблираше како една од најдобрите спортски организации кога е во прашање борбата против коронавирусот, но од време на време се појавуваат...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Харден и Дурент режираа спектакуларна победа над Јанис и Милвоки

Слободен печат
Џејмс Харден по трансферот во Бруклин нетс игра како прероден и во двата натпревари досега постигна над 30 поени. Овој пат Харден постигна 34 поени...
Кошарка Спорт

ВИДЕО: Харден со деби од соништата, „трипл-дабл“ против Орландо Меџик!

Слободен печат
Џејмс Харден и Кевин Дурент се потсетија на деновите кога играа и блескаа заедно во редовите на Оклахома Сити Тандер. А откако ќе им се...
Кошарка Спорт

Хјустон во проблеми: Си заминуваат Вестбрук и Харден!?

Слободен печат
Познатиот НБА новинар Шамс Шаранија објави ексклузивна информација во текот на ноќта дека Расел Вестбрук (32) сака да ја напушти екипата на Хјустон Рокетс. Поранешниот...