Tag : Портланд треилблејзерс

Кошарка Спорт

Нуркиќ подобар во балканската пресметка против Јокиќ, Лејкерси го освоија Западот и се опуштија (ВИДЕО)

Слободен печат
Портланд славеше со 125:115, а иако Лилард доминираше со 42 поени и 12 асистенции, натпреварот го одбележа дуелот на центрите, Јусуф Нуркиќ од едната страна...
Кошарка Спорт

Апел на кошаркарот на Портланд: Мојата баба е во кома, луѓе носете ги тие проклети маски

Слободен печат
Нуркиќ во тиумфот на неговот тим учествуваше со 18 поени, девет скокови и пет асистенции. Ова беше прв натпревар за Нуркиќ по пауза од година...
Кошарка Спорт

Лилард од карантинот во Дизни Ворлд тргна да ги освојува музичките топ листи(ВИДЕО)

Слободен печат
Ѕвездата на Портланд кој уште пред пет години под уметничкото име Dame D.O.L.L.A. заплови во хип-хоп и рап водите, си постави мини студио за снимање...
Кошарка Спорт

НБА плеј-оф или времето да го помине со својот син: За Ариза воопшто нема дилеми

Слободен печат
Екипата на Портланд ќе биде дел од 22. екипи кои ќе го доиграат регуларниот дел од сезоната во НБА лигата во Орландо, но ќе биде...
Кошарка Спорт

Бруклин ги изненади Лејкерси (ВИДЕО)

Слободен печат
Ослабениот тим на Бруклин нетс, кој до крајот на сезоната ќе биде без двете најголеми ѕвезди, Кевин Дурант и Кајри Ирвинг, приреди вистинско изненадување со...
Кошарка Спорт

Судиите го налутија Лилард (ВИДЕО)

Слободен печат
Кошаркарите на Портланд имаа предност од 16 поени во Јута успеа да направи пресврт и да дојде до триумфот со што ја прекина низата од...
Кошарка Спорт

Портланд му верува на Стотс

Слободен печат
Само еден ден откако доживеа елиминација од Голден стејт вориорс во конференциското финале, Портланд треилблејзерс потпиша нов договор со тренерот Тери Стотс. Деталите за новиот...
Кошарка Спорт

„Метла” од Голден стејт за Портланд (ВИДЕО)

МИА Агенција
Екипата на Голден стејт ќе игра во големото финале на НБА-лигата откако рано утрово го победи Портланд на негов терен со 119:117. До триумфот „воините”...
Кошарка Спорт

Голден Стејт со нов пресврт, Портланд нема решение за Грин и Кари (ВИДЕО)

Блејзерси имаа и +18 поени во финишот од првото полувреме, но Дрејмон Грин во редовите на Голден Стејт блесна повторно кога беше најпотребно, дојде до...
Кошарка Спорт

„Маратонска“ победа на Портланд (ВИДЕО)

Слободен печат
Портланд треилблејзерс и Денвер нагетс одиграа историски натпревар со четири продолженија, а на крајот триумфот од 139:137 му припадна на домашниот тим и поведе со...