• Портланд треилблејзерс

Се подготвува нов супер тим во НБА, Дурент оди во Портланд кај Лилард?

Ол-стар бекот на Портланд треилблејзерс, Демиен Лилард предизвика вистински земјотрес кај кошаркарските фанови во САД објавувајќи интересна фотомонтажа на социјалните мрежи со еден од најдобрите кошаркари на денешницата, Кевин Дурент. Кевин Дурент и Кајри Ирвинг се на излезната врата од Бруклин Нетс откако не успеаја да ја освојат титулата. Медиумите во САД веднаш почнаа со …

Се подготвува нов супер тим во НБА, Дурент оди во Портланд кај Лилард? Read More »