Се откажа од Мундобаскет, па заработи 100 милиони долари!

Портланд минатата сезона во НБА лигата стигна до финалето на Западот каде што загуби со 4:0 во серијата од Голден стејт.

На тој начин Портланд заврши работа што се однесува до сигурни договори со најважните играчи, откако претходно договор на четири години потпис стави Демијан Лилард според кој ќе заработи 196 милиони долари.

Новиот договор ќе биде активен од почетокот на сезоната 2021/22, а 27-годишниот играч беше 10. пик на драфтот.

Во последните три сезони има просек од 20 поени по меч, 37% шут за три, а особено се истакна во последниот плејоф.

Ја водеше екипата до финалето на Западот, во полуфиналето му пресуди на Денвер со 37 поени во последниот меч. Да додадеме уште дека Меколум и Лилард се откажаа од настапот на Светскиот куп за селекцијата на САД.

Прочитајте и...  Федерер откри што ќе прави во пензија

Прочитај повеќе

Барди и Леванте ги симнаа „кралевите“ од тронот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јокиќ чита книги за коњи, а ние победуваме

Слободен печат

Милан испушти победа, Роналдо 11. натпревар по ред ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Алушовски: Верувам дека Вардар идната година ќе игра во Лигата на шампионите

Слободен печат

Вернер нема дилема: Клоп е најдобар тренер во светот

Слободен печат

Петарда на Лајпциг во Гелзенкирхен, Халанд не запира да ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

10 + петнаесет =

Прочитај повеќе

„Граѓаните“ на крилјата Жезус до триумф над Лестер (ВИДЕО)

Слободен печат

Федерер откри што ќе прави во пензија

Слободен печат

Поранешните вардарци на цена, Србија за прв пат во историјата ќе добие селектор-странец

Слободен печат

Шпанската полиција која уапси екс фудбалер на Реал Мадрид открива во која лига има највеќе местенки

Слободен печат

„Покерот“ на Меси ги смири навивачите на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Порто со фуриозно второ полувреме го реши Вардар

Слободен печат