Се готви нова трансфер бомба: Погба рече „да“!

Францускиот интернационалец Пол Погба е пред разделба со „црвените ѓаволи“.

Кампањата „Погбек“ не се прослави, детето на Јунајтед се врати на „Олд Трафорд“ пред три години, но делува дека Французинот само на моменти потсетува каков играч може да биде.

Повторно на големо се шпекулира дека ќе си замине од Манчестер јунајтед, а Реал Мадрид води во трката за неговиот потпис. Но, и Јувентус останува исто така една од опциите…

Прочитајте и...  Металург по швајцарски „билет“ за влез во групите на Лига Европа!

„Кралевите“ откако претходно ги обезбедија услугите на белгискиот репрезентативец Еден Азар, подготвени се за уште еден бомбастичен трансфер.

Од друга страна, пак, тимот на Јунајтед веќе се спремаат за живот без Погба и имаат две имиња кои би ја пополниле празнината.

Станува збор за Кристијан Ериксен и Белгиецот кој го одигра вториот дел од сезоната во Лестер, Јури Тилеманс.

Ериксен веќе изрази желба за заминување од Тотенхем, нешто покомплицирано ќе биде со Тилеманс кој е играч на Монако, но и тој посакува да остане во англиската елита.

Прочитајте и...  Ролан Гарос: Ѓоковиќ експресно во второто коло

Прочитај повеќе

Мурињо на пенали го елиминира „ученикот“ Лампард од Лига купот

Слободен печат

Динамо Киев, Олимпијакос и Ференцварош ќе играат во ЛШ

Слободен печат

Војдан Стојановски и Данкерк го доживеаја и вториот пораз во францускиот шампионат

Слободен печат

Ролан Гарос: Циципас со пресврт во второто коло

Слободен печат

Сопственикот на Далас, Кјубан го спаси од улица пропаднатиот НБА играч

Слободен печат

Металург ќе игра во ракометната Лига на Европа

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дортмунд ги одби милионите од Јунајтед за Санчо

Слободен печат

Алкантара позитивен на коронавирус

Слободен печат

Тони Надал: За Федерер секогаш имавме план, против Новак не знавме што да очекуваме

Слободен печат

Иако загуби од Ѓоковиќ, Имер го има поенот на турнирот (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар повторно не игра ЛШ, одложен натпреварот и против Пик Сегед

Слободен печат

КФСМ има резервен план доколку се појават проблеми со коронавирусот во мак баскетот

Зоран Спасоски