13 C
Скопје

Tag : азар

Вести Свет

Ву: Кина се обидува од Тајван да направи иден Хонгконг

Слободен печат
Кина се обидува од демократската територија Тајван да направи „иден Хонгконг”, изјави тајванскиот министер за надворешни работи Џозеф Ву по средбата со американскиот министер за...
Вести Свет

Американскиот министер за здравство Азар е во официјална посета на Тајван

Слободен печат
Министерот за здравство на САД, Алекс Азар, е во официјална посета на Тајван. Тоа е прва официјална посета на островот на висок американски претставник од...
Спорт Фудбал

Барса, Атлетико или Реал: Кој има најдобар тим за 2019/20? (ФОТО)

Слободен печат
Веќе објавивме како изгледа распоредот на натпреварите за следната натпреварувачка сезона 2019/20 во најсилната шпанска лига. Барса ќе ја брани титулата, а дефинитивно очекува потешка...
Спорт Фудбал

Барса зажали поради него: Реал го купи јапонскиот „Меси“!

Слободен печат
После Јовиќ, Милитао, Менди и Азар, челниците на Реал одлучија да го ангажираат и младиот јапонски репрезентативец (18). Секако тој веднаш нема да биде префрлен...
Спорт Фудбал

Кога „натрапник“ ќе ти дојде на промоцијата на Азар (ВИДЕО)

Слободен печат
Реал Мадрид го ангажираше и Азар на почетокот од преодниот рок, а претходно дојде и српскиот напаѓач Лука Јовиќ. И додека претставувањето на Јовиќ помина...
Спорт Фудбал

Модриќ не ја дава „десетката“, кој број ќе носи Азар?

Слободен печат
Белгискиот репрезентативец Азар во четвртокот беше промовиран како нов играч на „кралскиот“ клуб, а Челзи од овој трансфер доби 100 милиони евра. На промоцијата на...
Спорт Фудбал

Се готви нова трансфер бомба: Погба рече „да“!

Слободен печат
Францускиот интернационалец Пол Погба е пред разделба со „црвените ѓаволи“. Кампањата „Погбек“ не се прослави, детето на Јунајтед се врати на „Олд Трафорд“ пред три...