Само што излегле од породилиштето, го заборавиле своето бебе во такси

Родители на штотуку родено бебе го заборавиле своето новороденче во такси, откако од болницата пристигнале пред својата куќа, објави хамбуршката полиција.

Кога ја сфатиле грешката, таткото се стрчал кон автомобилот, но таксистот не го забележал. Ниту со повикувањето на такси службата родителите не успеале да го лоцираат своето бебе.

Возачот не ни бил свесен дека сеуште го вози бебето, па го паркирал својот автомобил во подземна гаража и заминал на пауза за ручек.

По враќањето, возел неколку километри за да дојде до следниот муштерија, кој, конечно, во автомобилот забележал заспано бебе.

Следел повик кон полицијата, која конечно, успеала повторно да го поврзе бебето со загрижените родители и едногодишната сестричка.

 

Прочитајте и...  Трамп на Јутјуб ќе ја промовира кампањата за претседателските избори во САД

Прочитај повеќе

Бременост и коронавирус: Еве што прави вирусот во вашето тело

Слободен печат

Пендаровски: Не би било добро 12 април да се одложува како датум на избори

Слободен печат

Мицкоски: Најсериозен проблем со кој се соочува нашата држава е високата корупција

Слободен печат

Пендаровски: Груевски прв ја даде идејата за странец обвинител, после ја напушти

Слободен печат

Комплексната врска помеѓу загадувањето на воздухот и климатската криза

Слободен печат

Екстрадиран во САД синот на предводникот на најмоќниот наркокартел во Мексико

Слободен печат

Остави Коментар

3 × 2 =

Прочитај повеќе

Мета: Целта на владата на Рама е враќање на диктатурата

Слободен печат

СОЛИДАРНОСТ НА ДЕЛО: Украинска министерка ќе мине две недели во карантин со евакуираните од Вухан

Слободен печат

Следниот седумгодишен буџет на ЕУ ќе биде претставен вечерва

Слободен печат

Ердоган првпат го призна присуството на протурските сириски милитанти во Либија

Слободен печат

Потврден прв случај на коронавирус во Либан

Слободен печат

Димитров: Посетата на европратениците Чолош и Ќучик испраќа сигнал за поддршка за пристапните преговори со ЕУ

Слободен печат