Tag : автомобилот

Хроника

Извлечен автомобилот што падна во Вардар кај болницата Аџибадем Систина

Екипите на Противпожарната единица и нуркачката единица при МВР претпладнево го извлекоа автомобилот што падна во Вардар во близина на пешачкиот мост кај болницата Аџибадем...
Хроника

Тетовец со автомобилот удрил во бетонски столб

Вчера во 18.15 часот на локалниот пат село Фалише – Тетово, патничко возило „фолксваген пасат“ со тетовски регистарски ознаки, управувано од Ш.А.(23) од Тетово, изгубило...
Забава Магазин Магазин слајдер

Ни сам не знае како му успеа: Го паркирал автомобилот на покривот од куќата, па излегол блед како крпа

Слободен печат
Многу пати сме слушнале дека некој автомобил во сообраќајка завршил на покрив, но дека завршил на покрив од куќа, тоа не се слуша секој ден....
Магазин Магазин слајдер Сцена

И славните се фатија за работа – Линдзи Вон сама го пере автомобилот и тоа во бикини (ФОТО)

Слободен печат
Американската скијачка Линдзи Вон своите два милиони следбеници на Инстаграм ги почасти со фотка на која покажа како за време на карантинот го пере својот...
Еспресо Шоу биз

Скандалозна слика на актерката: Покажала малку повеќе при излегувањето од кола, а не била „средена“ (ФОТО)

Слободен печат
Актерката Тара Рид (43) била гостинка на едно случување во ресторанот Авра во Беверли Хилс. Таа за оваа прилика се дотерала во елегантен бел фустан....
Вести Забава Магазин Свет

Го оставила автомобилот отклучен, ја упалила камерата и снимила ШОК СЦЕНА! (ВИДЕО)

Слободен печат
Ова е добар потсетник да не заборавате да го заклучувате автомобилот, напиша Дијана соптвеничката на автомобилот. Дијана Соса од Гатлинбург во американската држава Тенеси снимила...
Вести Свет

Само што излегле од породилиштето, го заборавиле своето бебе во такси

Слободен печат
Родители на штотуку родено бебе го заборавиле своето новороденче во такси, откако од болницата пристигнале пред својата куќа, објави хамбуршката полиција. Кога ја сфатиле грешката,...