18 C
Скопје

„Сакаа Арчи да го одгледувам како сноб“ – Британците никогаш нема да и простат на Меган за тајното крстење на Арчи

Меган Маркл изјавила дека имала впечаток дека луѓето од неа очекувале синот Арчи да го одгледува како сноб, после критиките дека таа во тајност го крстила детето.

Заштитнички настроената Меган Маркл, на 6-ти јули минатата година во апсолутна тајност го крстила синот Арчи во замокот Виндзор, во присуство на само 20-на гости.

Во необјавената биографија „Finding Freedom“, Меган зборувала за очекувањата на луѓето.

Фото: Профимедиа

Откако медиумски беше нападната, бидејќи тајно го крстила Арчи и поради фактот што не ѝ дозволи на јавноста да учествува во овој чин, британските медиуми пишуваа дека Меган ќе го упропасти детето.

Фото: Профимедиа

„Тие луѓе ме злоставуваа и сакаа да го одгледувам детето како сноб. Детето кое не е заштитено и нема титула. Дали тоа има смисла? Прашајте ја за тоа било која жена во светот“, изјавила Меган, пренесува „The Sun“.

Поврзани вести

ФОТО | Кој би рекол дека има 55 години? Провокативните фотографии на Синди Крафорд го воодушевија светот!

Слободен печат

Кевин Гатри осуден на три години во затвор по сексуален напад врз негова колешка: Неговата ДНК е пронајдена на нејзината долна облека

Слободен печат

Тој го откри Бред Пит: Почина Божидар Николиќ, режисерот на култниот филм „Балкански шпион“

Слободен печат

Затворска казна бидејќи намерно кашлал кон поранешната сопруга и ја заразил со коронавирус

Слободен печат

Рок класа 2021: Тина Тарнер, Џеј Зи, „Крафтверк“, „Фу Фајтерс“ се неколкумина од новите членови на „Куќата на славните“

Слободен печат

Астролозите тврдат: Ако сакате љубов за цел живот со овие три жени ќе ви биде најтешко, речиси невозможно…

Слободен печат

Остави Коментар