3 C
Скопје

Tag : кралско семејство

Вести Свет

Ковид-19 во шведското кралско семејство: Шведски принц Карл Филип и принцезата Софија позитивни на вирусот

Слободен печат
Шведскиот принц Карл Филип и неговата сопруга, принцезата Софија се позитивни на ковид-19, соопшти денеска шведското кралско семејство. Тие се чувствуваат добро, се вели во соопштението и се додава дека во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцезата Евгенија го доби домот на Меган Маркл и Хари: Тие не планираат никогаш да се вратат во Велика Британија!

Слободен Печат
Ако принцот Хари и Меган Маркл посакаат да се вратат во Лондон, барем за кратко време, треба да бараат нов дом за нивното тричлено семејство....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Како Кејт Мидлтон стана миленичка на кралското семејство?

Слободен Печат
Војвотката од Кембриџ мажена е со принцот Вилијам, кој е втор во линијата за британскиот трон. Многумина се прашуваат која е тајната што таа ужива...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО+ВИДЕO | Знаеш дека е опасно надвор кога и „бесмртните“ носат маска: Кралицата Елизабета Втора за прв пат во јавноста со маска

Слободен Печат
Главата на најпознатото кралско семејство во светот, кралицата Елизабета Втора за прв пат се појави во јавноста носејќи маска на лицето. Таа се појави по...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Тајниот протокол за смртта на кралицата Елизабета Втора: Лондонскиот мост падна!

Слободен Печат
Кралицата Елизабета Втора одлично си ја извршува својата должност на 94 години, и сè уште редовно се појавува во јавноста. Елизабета владее цели 68 години...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Внуката на Грејс Кели: Да се биде жена и да сакаш да ја изразиш својата единственост е борба

Слободен Печат
Грејс Кели ќе остане запаметена како актерката која стана принцеза. Таа важеше за икона на стилот и една од најконтроверзните членови на благороднички фамилии. Нејзините...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Четириесет часа ќе се менуваат стрелките на часовниците во Кралската палата: Елизабета Втора има посебен начин на будење!

Слободен Печат
И во Велика Британија, денес навечер е крај на летното сметање на времето и за многумина тоа значи промена на часовникот за само неколку часа....
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Дипломатски“ напад: Меган ги зачуди Британците со тоа како го нарече семејството на Хари

Слободен Печат
Војвотката од Сасекс, Меган Маркл употреби, најблаго кажано, неочекуван збор кога зборуваше за британското кралско семејство. Поради пандемијата на коронавирусот, сопругата на принцот Хари, Меган...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцот Чарлс е во одлична кондиција и покрај годините: Војвотката Камила ја откри неговата тајна!

Слободен Печат
Принцот Чарлс не забави дури и по 70-тите години. Неговата сопруга Камила тврди дека е „најдобриот човек во тие години што го познава“. Камила за...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцезата Дијана потклекнала на уцената која е најголем кошмар за секој родител, а принцот Филип бил виновен за тоа!

Слободен Печат
Кралското семејство и односите на нејзините членови отсекогаш биле теми што ја интригираат јавноста, а еден од најинтересните членови беше, секако, и се уште е...