Tag : арчи

Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралицата Елизабета ја изненади јавноста и го прекрши кралскиот протокол за да го честита првиот роденден на својот внук! (ФОТО)

Слободен Печат
Денеска Арчи Харисон Маунтбатен Виндзор го прослави својот прв роденден. Во негова чест, Меган сними видео во кое на синчето му ја чита приказната „Патка,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Арчи, бебето кое ја менува кралската традиција, полни една година: Меган со видеото ги разнежни сите!

Слободен печат
Пред точно една година се роди Арчи Харисон Моунтбатен Виндзор, син на принцот Хари и Меган Маркл. Гордите родители соопштија дека бебето Арчи има црвена...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Во родниот лист на малиот Арчи стои точната титула на Меган Маркл (ФОТО)

Слободен печат
Раѓањето на малиот Арчи Моунтбатен-Виндзор во изводот од матичната книга на родените го запишал неговиот татко, принцот Хари. Во неговиот извод на матичната книга на...
Жена Магазин

Ни во Лондон, ни во Лос Анџелес: Откриено е каде Меган Маркл и принцот Хари ќе го поминат Божиќ

Слободен печат
Принцот Хари и неговото семејство ќе ги поминат божиќните празници во Канада, потврдиле од нивната резиденција. Хари, Меган и нивниот 7-месечен син Арчи ќе го...
Еспресо Шоу биз

ОТКРИЕНА СТРОГО ЧУВАНА ТАЈНА: Прва фотографија од дадилката на Арчи (ФОТО)

Слободен печат
Кралскиот пар е на турнеја во Африка а со нив е и малиот четиримесечен син Арчи. Со нив нормално патува и цела екипа, односно персонал...
Еспресо Шоу биз

Првата кралска должност на принцот Арчи: Сите во просторијата се смееја! (ФОТО)

Слободен печат
Третиот ден од службената посета на Јужна Африка, Принцот Хари и Меган Маркл, својот петмесечен син Арчи го однесоа кај надбискупот Тутуа. Ова е првата...
Жена Магазин

Откриена е тајната! Еве која е кумата на малиот Арчи

Слободен печат
Малиот Арчи е крстен пред два месецa, а Меган и Хари цело време го држеа во тајност идентитетот на неговите кумови. Меѓутоа, откако Меган ја...
Еспресо Шоу биз

Се сеќавате на пејачот Арчи? Стана татко на 60 години!

Слободен печат
Се сеќавате ли на пејачот Арчи или Златимир Аревски кој е сопственик на еден од најголемите хитови од пред дваесетина година – „Да пукнеш леле...
Еспресо Шоу биз

ПРЕСЛАТКА ЧЕСТИТКА: Меган Маркл му честиташе на Хари со досега НЕВИДЕНА фотографија од Арчи

Слободен печат
Една од фотографиите во колажот е и од Арчи, која досега не била објавена во јавноста....
Еспресо Шоу биз

ПО СТАПКИТЕ НА ДИЈАНА: Хари и Меган со Арчи заминуваат во Африка

Слободен печат
Хари ќе ги посети и Ангола, Малави и Боцвана, додека Меган со Арчи цело време ќе биде во Јужна Африка....