САД: Косово и Србија да ги избегнуваат провокациите – Слободен печат
ВестиРегион

САД: Косово и Србија да ги избегнуваат провокациите

Се нагласува дека САД ќе продолжат да го поддржуваат дијалогот посредуван од ЕУ за нормализирање на односите меѓу Косово и Србија.

Косово и Србија треба да ги отстранат пречките, да ги избегнуваат провокациите и да разговараат, се вели во соопштение на американскиот Стејт департмент, во врска со откажувањето на Самитот во Париз, јавува Експрес.

Во соопштението што го пренесува Гласот на Америка, се нагласува дека САД ќе продолжат да го поддржуваат дијалогот посредуван од ЕУ за нормализирање на односите меѓу Косово и Србија.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close