Роди ме мајко како Ѓурѓа, па фрли ме на буниште (ФОТО) – Слободен печат
ЗабаваМагазин

Роди ме мајко како Ѓурѓа, па фрли ме на буниште (ФОТО)

Струмичанката Ѓурѓа Горгиева ги „собра“ сите награди од Државната Лотарија на Македонија!

Струмичанката Ѓурѓа Горгиева од струмичкото село Старо Коњарево е добитничка (според досега виденото) на речиси сите награди доделени од Државната Лотарија на Македонија.

Или госпоѓата е родена под среќна ѕвезда или некој тука „замешал прсти“. Граѓаните по социјалните мрежи велат дека е она второто.

Низ фотографии издвоивме 10 (не така скромни) награди кои таа ги добила досега, меѓу кои се и два автомобила. Можеби во иднина ќе добие уште некоја  – „стискаме палци“!

Можеби и само Ѓурѓа игра, а ние беспотребно „љубомориме“.

 

принтскрин
принтскрин
принтскрин
принтскрин
принтскрин
принтскин
принтскрин
принтскрин

 

принтскрин

„СЛОБОДЕН ПЕЧАТ“ НА ГРЕБЕЊЕ ГРЕПКИ СО ЃУРЃА: Таа е родена да добива

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close