4 C
Скопје

Роди ме мајко како Ѓурѓа, па фрли ме на буниште (ФОТО)

Струмичанката Ѓурѓа Горгиева од струмичкото село Старо Коњарево е добитничка (според досега виденото) на речиси сите награди доделени од Државната Лотарија на Македонија.

Или госпоѓата е родена под среќна ѕвезда или некој тука „замешал прсти“. Граѓаните по социјалните мрежи велат дека е она второто.

Низ фотографии издвоивме 10 (не така скромни) награди кои таа ги добила досега, меѓу кои се и два автомобила. Можеби во иднина ќе добие уште некоја  – „стискаме палци“!

Можеби и само Ѓурѓа игра, а ние беспотребно „љубомориме“.

 

принтскрин
принтскрин
принтскрин
принтскрин
принтскрин
принтскин
принтскрин
принтскрин

 

принтскрин

„СЛОБОДЕН ПЕЧАТ“ НА ГРЕБЕЊЕ ГРЕПКИ СО ЃУРЃА: Таа е родена да добива

Прочитајте и...  ВИДЕО | Медиумите сè уште малку известуваат за родовите теми, а можат да бидат фактор за борба против насилството

Поврзани вести

Откриени остатоци од најголемото животно кое некогаш одело по Земјата

Слободен печат

ФОТО: Што се случило со лицето на Деми Мур?

Слободен печат

Кулинарски тајни: Како да приготвите меки и сочни шницли?

Слободен печат

До убава и негувана кожа со мудроста од времето на династијата Чосон

Слободен Печат

Ѕвездата од „50 нијанси сиво“, Дакота Џонсон: „Веројатно цел живот ќе морам да одам на терапии“

Слободен печат

Кралицата Елизабета бара експерт за Инстаграм, плата 27.000 фунти годишно

Слободен печат

Остави Коментар