4 C
Скопје

Tag : роди

Магазин Магазин слајдер Сцена

Шакира на познатиот фудбалер му роди две деца, но не сака да се омажи за него

Слободен печат
Љубовната приказна на колумбиската пејачка Шакира и нејзиниот невенчан сопруг фудбалерот Жерард Пике ја фасцинира јавноста веќе цела деценија, а „тајната состојка“ за нивниот успех...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Се породи познатата водителка на „Брза кујна“: Александра роди ќеркичка!

А.М
Познатата водителка Александра Илиевска која неколку сезони го водеше забавното шоу „Брза кујна“ набрзо по откривањето дека ќе стане мајка се повлече од ТВ екраните...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Се роди Ива: Фудбалерот Влатко Гроздановски стана татко по вторпат!

Слободен печат
Поранешниот репрезентативец и фудбалер на ФК Варадар, Влатко Гроздановски стана татко по втор пат. Среќната вест фудбалерот ја сподели на социјалните мрежи каде напиша: –...
Живот Магазин Магазин слајдер Сцена

Албанскиот принц стана татко: На приновата чекаше четири години, а таа се роди на многу важен ден

Слободен печат
Единствениот наследник на последниот крал на Албанија, Зогу Први, принцот Лека и неговата сопруга Елиа станаа родители. Принцот Лека е горд татко на својата штотуку...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Една од најзгодните жени во светот го покажа трудничкото стомаче (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката Сијата наскоро треба да роди момче… Американската пејачка Сијара и нејзиниот сопруг Расел Вилсон едвај чекаат по третпат да се остварат како родители. Музичката...
Вести Свет

Шпанка заразена со коронавирус роди здраво бебе

Десет дена откако го родила своето прво дете, мајката не смеела да му пријде, бидејќи била позитивна на коронавирусот. „Тешко е“, вели Ванеса Муро (34)...
Жена Магазин

Трудницата со рак сепак роди: Му го чувствував чукањето на срцето (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Американката Џејд Давис (36) во текот на бременоста добила дијагноза агресивен карцином на дојката. Од докторите била советувана да и ја прекинат бременоста поради лекувањето,...
Еспресо Шоу биз

Се породи манекенката Катарина Ивановска – се роди Кира (ФОТО)

Слободен печат
Катарина Ивановска, една од најубавите Македонки, која е популарен модел кој зад себе има светска кариера, по вторпат стана мајка. Среќната вест на социјалната мрежа...
Забава Магазин

Роди ме мајко како Ѓурѓа, па фрли ме на буниште (ФОТО)

Слободен печат
Струмичанката Ѓурѓа Горгиева од струмичкото село Старо Коњарево е добитничка (според досега виденото) на речиси сите награди доделени од Државната Лотарија на Македонија. Или госпоѓата...
Еспресо Шоу биз

Кејт Мидлтон не ги сака кралските обврски, па смислила план како да ги избегне

Слободен печат
Војвотката од Кембриџ, Кејт Мидлтон има три деца, но експертите за кралското семејство тврдат дека постои можност Вилијам и неговата сопруга да добијат и четврто...