22 C
Скопје

Tag : лотарија

Магазин Магазин слајдер Семејство

ФОТО | Ги извлекле нивните среќни броеви на лотарија за „џек – пот“, а Рејчел и Лиам не го уплатиле добитното ливче!

Слободен печат
Двојка од Англија повеќе од еден месец играла исти броеви на меѓународната лотарија „Евромилионс“. Среќата што ја доживеале кога ги виделе извлечените броеви многу брзо...
Вести Свет Слајдер

Добитник на американската лотарија освои 1,05 милијарди долари

Слободен печат
– Добитниот тикет на американската лотарија кој изнесува награда од 1,05 милијарди долари е купен во една продавница на компанијата „Крогер” во предградие на Детроит,...
Живот Магазин Магазин слајдер

Каков почеток на 2021: На лотарија освоил 39 милиони!

Слободен печат
Еден среќен добитник во Велика Британија го освоил џекпотот од 39 милиони фунти на лотаријата „Еуромилионс“, пренесува „Скај њуз“. Победничката комбинација се состои од броевите...
Вести Свет

ВИДЕО: Општинскиот шпорет на лотарија го доби ќерката на градоначалникот на Лозово, па експресно го врати

Слободен печат
Општина Лозово одржа традиционалната предновогодишна манифестација по повод денот на општината, а на мега настанот кој онлајн можеше да го следи и поширока публика, беше...
Вести Свет

Лото афера: Извлечени броевите 5, 6, 7, 8, и 9, добитната комбинација ја погодиле дури 20 играчи

Слободен печат
Победничката комбинација од последното коло на играта на среќа во Јужна Африка, каде беа извлечени броевите 5, 6, 7, 8 и 9, предизвика обвинувања дека...
Кошарка Спорт

НБА откажа два важни настани, без гледачи до крајот на годината

Слободен печат
НБА лигата соопшти дека на неодредено време ги откажа „лотаријата“ на која се одредуваше распоредот по кој екипите ќе избираат на драфтот, како и тестовите...
Вести Магазин Слајдер

Турција: Останал без 11 милиони долари добиени на лотарија, не се јавил на време

Слободен печат
Националната лотарија на Турција ја поништи премијата на специјалната новогодишна лотарија од 2018 година во вредност од 70 милиони турски лири (11,7 милиони долари) откако...
Забава Магазин

Роди ме мајко како Ѓурѓа, па фрли ме на буниште (ФОТО)

Слободен печат
Струмичанката Ѓурѓа Горгиева од струмичкото село Старо Коњарево е добитничка (според досега виденото) на речиси сите награди доделени од Државната Лотарија на Македонија. Или госпоѓата...
Вести Свет

Освоиле 500.000 ДОЛАРИ на лотарија, а уапсени се за кражба – Мислеле дека се обезбедени за цел живот, а сега немаат пари НИТУ за адвокат

Слободен печат
Момче и девојка од Мичиген кои пред некоја година освоиле дури 500.000 долари на државната лотарија, се обвинети за провала и кражба. Мичел Арнсволд (29)...
Вести Свет

Рекордна лото добивка во Италија

Слободен печат
Добитникот на италијанската лотарија „Superenaloto“ освои награда од 209 милиони евра, ова претставува рекорд во Италија. Шесте бројки кои му донесоа 209 милиони се 7,32,41,59,75...