24.8 C
Скопје

Пронајдете партнер во еден од овие 3 хороскопски знаци: Секогаш ќе биде тука за вас!

Тие поседуваат елементи кои говорат дека секогаш ќе ви го чуваат грбот…

Сите бараме идеален партнер. Постојат 3 специфични знаци во хороскопот на кои во природа им е да бидат поддржувачи, заштитнички настроени, доверливи и непоколебливо лојални – а сите тие елементи тврдат дека ќе ви го чуваат грбот засекогаш.

Бик

 

Тој е поддршка и посветеност. Доколку некој се обиде да се смири со вас или да ве изневери, поради Бикот ќе посакате тоа да не се ни случило, бидејќи овој лојален знак ќе направи се за да ве одбрани.

Скорпија

Скорпијата пред се цени доверба и поддршка. Како чувствителен и интензивен знак, нема да биде воодушевен доколку почувствува дека партнерот го користи или не го почитува. Меѓутоа постои уште нешто, бидејќи Скорпијата е толку посветена, таа бара и нејзиниот партнер да биде еднакво цврст, силен и непоколеблив.

Рак

Ракот е уште еден знак кој има вродена способност да ја заштити и одбрани личноста која ја сака, со ризик таа да стане и презаштитена. Нормално, имаат слични барања и од својот партнер.

Поврзани вести

Марго Роби прозборе за бракот и различностите со својот соптуг Том Акерли

Слободен Печат

Ова се петте хороскопски знаци кои се најголеми „авантуристи“ во кревет

Слободен Печат

Иконата на соул музиката Дијана Рос со нов, 25-ти соло албум

Слободен Печат

Поранешни криминалци споделуваат искуство од прва рака: Најлошиот дел од туширањето е…

Слободен Печат

ВИДЕО | Вил Смит се обидува да се врати во форма по карантините: Се обидувам да се сетам како се користеше теретана

Слободен Печат

Што да гледате на „Netflix“ и „HBO“ овој викенд?

Слободен Печат

Остави Коментар