Проблеми во Јута, Мичел не сака да го види Гобер

Кошаркарите на Јута џез, Донован Мичел и Руди Гобер потполно се опоравија од коронавирусот, но според пишувањето на медиумите, нивниот однос е нарушен.

Гобер на 11. март беше позитивен на ковид-19 и во истиот момент челниците на НБА лигата го прекинаа шампионатот. Неколку дена подоцна Јута објави дека поради неодговорното однесување на Гобер, позитивен на коронавирус е и Донован Мичел, што ги влоши односите помеѓу двајцата кошаркари.

Месец дена подоцна, и двајцата кошаркари се излечени од коронавирусот, но нивните односи никогаш нема да се подобрат.

Мичел е фрустриран поради односот на Гобер во соблекувалната и несериозното однесување кое дозволи и тој да биде заразен, па едноставно повеќе не сака да го види својот соиграч, пишува сајтот Атлетик.

Бекот на Јута е толку лут на својот соиграч што ги одбил напорите на управата на Гобер да му се извини.

Прочитајте и...  Уште 148 новозаболени од коронавирус, тројца починати

Доколку не се подобрат одностите помеѓу двајцата соиграчи се очекува еден од двајцата одлични кошаркари да ја напуштат Јута.

Прочитај повеќе

Ла Лига: На теренот нема проблеми за Барселона, ја потопија „жолтата подморница“ (ВИДЕО)

Слободен печат

Серија А: Роналдо ја спаси „старата дама“ во Рим (ВИДЕО)

Слободен печат

Филмска приказна за ММА шампионот: Го малтретираа на училиште, а сега тој им се смее на Фејсбук

Слободен печат

РОЛАН ГАРОС: Финалистот од Рим му препушти само четири гема на Кецмановиќ

Слободен печат

Мурињо во елемент по лакрдијата со ВАР, легенда на Ливерпул бара негово укинување

Слободен печат

Елмас и Наполи ги уништија Пандев и Џенова (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Каква шлаканица за Пеп и „граѓаните“, Лестер им пукна петарда среде Манчестер

Слободен печат

Шоу на Суарез, два гола на дебито за Атлетико Мадрид (ВИДЕО)

Слободен печат

Европскиот шампион демолиран од Хофенхајм, прими четири парчиња (ВИДЕО)

Слободен печат

Идентични триумфи на скопските и тетовските „црвено-црни“

Слободен печат

МОТО ГП: Квартараро ја „покори“ Каталонија

Слободен печат

Лидс и Алиоски се фантастични во Премиер лигата, го зедоа скалпот и на Шефилд

Слободен печат