2 C
Скопје

Tag : руди гобер

Кошарка Спорт

Шекил О’Нил: Бидете како Гобер кој со 11 поени заработува 200 милиони долари!

Слободен печат
Легендарниот НБА кошаркар Шекил О’Нил го коментираше фактот дека Руди Гобер потпиша договор со Јута вреден нереални 200 милиони долари. „Џезерите“ го шокираа кошаркарскиот свет...
Кошарка Спорт

Гобер го „потпиша“ третиот најголем договор во историјата на НБА

Слободен печат
Центарот на Јута џез, Руди Гобер потпиша нов петгодишен договор со тимот од Солк Лејк Сити вреден 205 милиони долари. Ова воедно е трет најголем...
Кошарка Спорт

НБА ги одреди најдобрите дефанзивни петорки

Слободен печат
Предводник на најдобрата дефанзивна петорка е најдобриот одбранбен играч во НБА, Јанис Адетокумпо од Милвоки бакс, а покрај него се наоѓаат уште и Ентони Дејвис...
Кошарка Спорт

Гобер: Некои навистина мислеа дека го донесов коронавирусот во САД

Слободен печат
Центарот на Јута џез, Руди Гобер, вели дека многу научи од искуството со коронавирусот. НБА лигата суспендирана: Гоберт пред два дена се шегуваше за коронавирусот,...
Кошарка Спорт

Проблеми во Јута, Мичел не сака да го види Гобер

Слободен печат
Гобер на 11. март беше позитивен на ковид-19 и во истиот момент челниците на НБА лигата го прекинаа шампионатот. Неколку дена подоцна Јута објави дека...
Кошарка Спорт

Научниците во САД бараат крв од излечените НБА ѕвезди за да направат вакцина

Слободен печат
Двоецот на Јута, Руди Гобер и Донован Мичел, центарот на Детроит, Кристијан Вуд и бекот на Бостон, Маркус Смарт, се излекувани од коронавирусот. Тие беа...
Кошарка Спорт

Првите заразени во НБА, Гобер и Мичел го победија коронавирусот

Слободен печат
Рудо Гобер беше првиот кошаркар во НБА лигата кој беше позитивен на ковид-19 вирусот, а се најде на удар на јавноста недоличното однесување и исмевањето...
Кошарка Спорт

Гобер донира 500.000 за борбата против коронавирусот

Слободен печат
Кошаркарот на Јута џез, Руди Гобер, кој е првиот кошаркар во НБА лигата што беше позитивен на коронавирус, донира половина милион долари за поддршка во...
Кошарка Спорт

Дете доби автограм од Гобер и сега има коронавирус!

Слободен печат
Руди Гобер се шегуваше за коронавирусот, па „го стигна кармата“ и се зарази од Ковид-19, но неговата несериозност не заврши таму. Центарот на Јута Џез...
Ви Препорачуваме Кошарка Спорт

НБА ја суспендира лигата на 30 дена, Гобер го заразил и Мичел со коронавирус

Слободен печат
Силвер исто така истакна дека зависно од проценките но и состојбата на заболени од коронавирус, ќе биде одлучено дали сезоната ќе биде продолжена со или...